


Йде Святий Миколай ти добром його стрічай.
Взимку є чимало свят, на які чекають і дорослі, і діти.І цей святковий період починається з визначного грудневого дня – Дня Святого Миколая, коли діти згадують усі свої добрі та погані вчинки, одержують солодощі та замовляють подарунки під ялинку. Вони згадують свої мрії та бажання, неодмінно записують їх до паперового листа, перевіряючи кожне слово, щоб Святий Миколай не помітив помилки і не подумав чогось поганого… А він не подумає, ми ж з вами точно знаємо! В бібліотеках КЗ «Вовчанська публічна бібліотека» проведено цикл свят до Дня Святого Миколая. Білоколодязька селищна бібліотека для дітей запросила учнів 2-го класу Білоколодязького ліцею, вчитель Катасонова В..Б.., на свято Дня Святого Миколая «Із неба в український край йде зимовий Миколай». В Вовчанськохутірській сільській бібліотеці спільно з Вовчанськохутірським сільським старостатом проведено дитячий ранок для жителів села . які є читачами бібліотеки. В усіх бібліотеках проведено масові заходи та організовані книжкові виставки, з матеріалів яких можна дізнатися багато цікавого про історію і звичаї цього свята.
Діти з цікавістю слухали святкові історії про Святого Миколая, приймали активну участь в обговоренні почутого, прикрасили , активно відповідали на запитання вікторини , відгадували загадки, розповідали вірші про Святого Миколая, з радістю приймали участь у веселих іграх та конкурсах.
По закінченню свята дітки отримали подарунки - солодощі , які дітям подарували помічники Святого Миколая, що надали місцеві підприємці та фермери



День української писемності та мови»
відзначають в бібліотеках Вовчанщини
Щорічно 9 листопада відзначають в Україні День української писемності та мови. Це свято було встановлено Указом Президента України Леоніда Кучми від 6 листопада 1997 року. В День української писемності та мови традиційно проводяться різноманітні заходи в закладах культури. Всі вони присвячені темі писемності та грамотності. У цей день зазвичай пишуть диктанти, проводять тематичні вікторини та олімпіади з української мови. Напередодні цієї дати в бібліотеках Вовчанщини проведено ряд масових заходів. Завідуюча Варварівською сільською бібліотекою Кузуб Н. М.
4 листопада провела поетичну п’ятихвилинку «Лунай величне наше слово», Білоколодязькій дитячій бібліотеці відбувся урок рідної мови «Ти наше диво калинове кохана українська мова», в Білоколодязькій юнацькій бібліотеці відбулося засідання літературної вітальні за темою «Рідна мова калинова» в Під час проведення цих заходів бібліотечні працівники ознайомили присутніх зі сторінками історії української мови, згадали скорботні дати на тернистому шляху її розвитку. Молодь читала вірші відомих українських поетів: Тараса Шевченка, Лесі Українки, Володимира Сосюри. Всі присутні отримали чудову нагоду перевірити свої знання з української мови і літератури та дізнатися багато нового з історії її виникнення.
Для читачів бібліотек в усіх закладах оформлені книжкові виставки , які знайомлять відвідувачів з правилами української мови, що допомагає збагатити словниковий запас, з основами й історією українського літературознавства, а також зі творчістю видатних українців, які зробили величезний внесок не тільки в літературу нашої Батьківщини, а й в рідну мову.
Українська мова – мова солов’їна».
книжкова виставка в
Бугаївській сільській бібліотеці
ОЙ, ЯКА ЧУДОВА,
Світла і багата
Українська мова,
Мова мами й тата!
Мова мами й тата, діда і бабусі.
Знаю її добре, ще краще навчуся.
Марійка Підгірянка
Ми – українці. Живемо у вільній і незалежній державі – Україні. Розмовляємо рідною державною українською мовою. А мова у нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа українського народу. Традиційно, до Дня української писемності та мови, в Бугаївській сільській бібліотеці проведено літературну годину та оформлено книжкову виставку «Українська мова – мова солов’їна». Де представлені скарби української мови: художні твори та поезія вітчизняних авторів, книжкові видання про історію української мови, вислови відомих діячів про її красу. Завідуюча Божко В.О. розповіла читачам про історію української мови, про її багатство та красу.


«Осінь чарівна»
Виставка – інсталяція в
Симинівській та Пільнянській сільських бібліотеках - філіях
КЗ «Вовчанська публічна бібліотека»
Осінь, осінь... Лист жовтіє.
З неба часом дощик сіє.
Червонясте, золотисте
Опадає з кленів листя,
Діти ті листки збирають.
Наче човники, рікою
Їх пускають за водою
З них плетуть вінки барвисті -
Червонясті золотисті.
Ось і прийшла до нас барвиста осінь, все кругом вбралося в багряний одяг. Напевне кожен з нас полюбляє цю чудову пору року. Саме любов до чудової пори року-красуні осені надає нам цей трепетний настрій, який можна назвати одним словом - ОСІНЬ... бабиного літа. Це дощ, це сухе пожовкле листя, запах яблук і перший подих холоду.
Та мабуть, найголовнішим атрибутом цієї прекрасної пори є прагнення до затишку і тепла. В кожної людини є місце, де можна заховатись від вітру та негоди, зігрітися, відпочити душею. Для читачів бібліотеки осінь – пора добрих книг.
Симинівська та Пільнянська сільська бібліотека-філія для свої читачів пропонують виставку - інсталяцію «Осінь чарівна». Пропонуються книги де осінній настрій звучить в різних тонах, і осінь постає з дуже різних сторін: тут і легкий смуток, і світла ностальгія, і безвихідь, і сонячний промінь крізь хмари – промінь надії…
Запрошуємо всіх читачів до бібліотеки і ми впевнені,що зачитавшись улюбленою книжкою, на зміну осінній депресії прийде справжній осінній настрій і що кожен вибере книгу для себе, щоб повніше відчути: осінь у розпалі.
Ми - козаки, ми – гордість України»
День українського козацтва та День захисника та захисниць України
в бібліотеках КЗ «Вовчанська публічна бібліотека»
Шановні користувачі! День українського козацтва – це данина всім козакам, які зробили величезний внесок у формування української народності та досягнення Україною своєї незалежності. Саме виникнення козацтва допомогло консолідувати українців в боротьбі проти численних ворогів, які неодноразово намагалися завоювати українські землі.
Завітайте до бібліотек КЗ «Вовчанська публічна бібліотека щоб зазирнути до сторінок історії України та ознайомитись з героями сьогодення.
14 жовтня, на свято Покрови Пречистої Богородиці, в нашій державі відзначається День українського козацтва та День Захисника і захисниць України. День українського козацтва – це данина всім козакам, які зробили величезний внесок у формування української народності та досягнення Україною своєї незалежності.
З нагоди цього свята, що відзначається в Україні 14 жовтня бібліотеки, а саме КЗ «Вовчанська публічна бібліотека», Лиманська, Лосівська, Волохівська, Рубіжненська, Симинівська, Бугаївська, Новооолександрівська, Пільнянська, Котівська сільські бібліотеки-філії та Білоколодязька селищна бібліотека для дітей та Білоколодязька бібліотека для юнацтва, Вовчанська юнацька бібліотека-філія провели цикл заходів «Слава козацька». Завідуючі бібліотек підготували для своїх читачів розповіді про історію свята, життя, звичаї та традиції українських козаків та їхню заступницю Пресвяту Богородицю. Для тих, хто захоплюється історією своєї держави, для постійних відвідувачів та гостей бібліотеки оформлено книжково-ілюстративні виставки на яких представлена література, присвячена захисникам Вітчизни, героїчному минулому та сучасному українського війська, експонуються матеріали про подвиги воїнів-захисників, які і сьогодні продовжують героїчні сторінки нашої історії, захищаючи кордони від ворогів.
Бажаючих ознайомитися з виставками запрошуємо до бібліотек.

«Осінь наступає, листя опадає»
засідання клубу сімейного читання
«В колі друзів»
в Графській сільській бібліотеці.
Осінь чарівна пора! Дерева в золотистих нарядах, крики журавлів, що відлітають у вирій, п’янкий запах прілого листя — все це створює дивовижний осінній настрій.Це той період, коли природа найгарніша. Все навколо буяє різнокольоровими яскравими барвами. І від споглядання цієї краси неодмінно піднімається настрій.
Часто кажуть, що осінь - це пора коли на душі стає прохолодно і просто хочеться зігрітись чиєюсь присутністю, або і простим теплим словом.
Завідуюча Графською сільською бібліотекою Шепеленко О. ознайомила присутніх з українськими народними традиціями рідного краю та побутом та підготувала книжкову
виставку-настрій «Осінь наступає, листя опадає» де представлена
до уваги читачів, література з вирощування плодів та овочів на присадибних господарствах, книги про дизайн садів та парків, про вирощування квітів, представлені альбоми з осінніми краєвидами, прислів’я та приказки про осінь. Овочі, фрукти, вирощені працівником бібліотеки та членами клубу на присадибних ділянках і в садках та інші дари осені доповнюють книжкову виставку.
І тепер розуміємо, що осінь – найкрасивіша, найбагатша і найщедріша пора року.
Запрошуємо до перегляду!


30 вересня 2021 року в комунальному закладі "Вовчанська публічна бібліотека" відбулись урочисті заходи з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек.
Бібліотекарів прийшов привітати начальник відділу культури і туризму Лесніков Микола Петрович , та вручив грамоти Вовчанської міської ради працівникам комунального закладу «Вовчанська публічна бібліотека», а саме : Ульянич Ірині Миколаївні - завідуючій Петропавлівської сільської бібліотекою-філією, Шурко Наталі Іванівні – завідуючій Юрченківської сільської бібліотеки-філієї, Гаврюшенко Іринаі Василівні – завідуючій Вовчанської дитячої бібліотеки, Скриннік Тетяна Іванівна – завідуючій організаційно-методичним відділом. Бібліотечних працівників завітали привітати дітки, самі активні читачі Вовчанської дитячої бібліотеки. Багато теплих, добрих слів та побажань в цей день бібліотекарі отримали від відвідувачів бібліотек.
«Наші Улюблені четвероногі»
Книжкова виставка
в Вовчанській хутірській бібліотеці.
Шановні читачі! В сучасному світі людина все далі відходить від природи. Спілкування з нею поступово заміщується соціальними мережами, комп’ютерними іграми, віртуальним світом. Дуже часто ми забуваємо, що поряд з нами живуть вірні друзі – тварини. Вони відданими очима дивляться на нас, очікуючи уваги і любові. Наші домашні улюбленці так багато роблять для нас: охороняють, дарують радість спілкування, а іноді навіть рятують життя, чекаючи від нас лише уваги.
В Вовчанськохутірської сільської бібліотеки-філії до уваги користувачів представлено книжкову виставку «Наші Улюблені четвероногі», яка містить літературу про домашніх улюбленців та догляд за ними. Мета виставки розширювати знання своїх читачів про тварин, які живуть поруч із людиною, розвивати уміння спостерігати за тваринами, описувати зовнішній вигляд тварин найближчого оточення, сприяти засвоєнню дітьми знань про особливості догляду за домашніми собаками та котами; розвивати активне пізнавальне ставлення до природного оточення. Книги про домашніх улюбленців можна отримати у будь-якій бібліотеці КЗ «Вовчанська публічна бібліотека» вашого населеного пункту.



Новорічно - різдвяні передзвони
до свята Різдвяних свят
в Юрченківській сільській бібліотеці-філії
Ступає січень тихим кроком,
Кружляє в вальсі білий сніг,
З Різдвом Христовим, з Новим роком
Вітаєм щиро вас усіх!
Січень – казковий місяць і в цьому переконалися читачі Юрченківської сільської бібліотеки-філії , які потрапили у новорічно-різдвяну круговерть «Рік Новий - чудове свято, буде радості багато!». Завідуюча бібліотекою Шурко Наталія цікаво розповіла присутнім про традиції святкування Різдва в українських селах, де це свято вважалося найбільшим у році і супроводжувалося веселощами, чудовим настроєм, жартівними забавами, які і сьогодні вже встигли стати неоціненним культурним надбанням українського народу.
Шановні користувачі бібліотеки та відвідувачі нашого сайту!
Прийміть сердечні вітання з нагоди Нового 2021 року і світлого Різдва Христового!
Нехай ці чудові зимові свята будуть радісними та щедрими, додадуть життєвих сил, окрилять душу.
«Дивосвіт різдвяних свят»
в Білоколодязькій селишній бібліотеці
Для мільйонів людей Різдвяні й новорічні свята — це час, який вони проводять разом з сім’єю і друзями, час відновлення тісних зв’язків. Чимало інших людей вважає ці свята часом, коли можна роздумувати про народження Ісуса Христа і про те, яку роль він відіграв у спасінні людства. Прийдешня низка новорічно-різдвяних свят – це відмінний привід для того, щоб урізноманітнити дозвілля.
В Білоколодязькій селишній бібліотеці була представлена книжкова виставка: «Дивосвіт різдвяних свят», як святкували новорічно-різдвяні свята українці. Тут ви знайдете цікаві книги про звичаї та традиції українського народу в зимові свята. Бібліотекар Сердечна В. В. провила бесіду із читачами, розповідаючи їм про історію новорічної ялинки і традиції святкування: народні обряди, тексти колядок та щедрівок, автентичний український одяг.
Давні різдвяні традиції відроджуються сьогодні. У бага¬тьох місцевостях України, у багатьох родинах урочисто відзначається Різдво, відбуваються колядування і щедрування. Тож хай різдвяні свята проходять в українських домівках весело і з любов’ю.




Володимир Миколайович Владко
український письменник – фантаст
книжкова виставка
в Вовчанській центральній публічній бібліотеці
Володи́мир Микола́йович Владко́ (справжнє прізвище Єре́мченко,26 грудня 1900 (8 січня 1901), Петербург — 21 квітня 1974, Київ) — український письменник-фантаст, журналіст та театральний критик.
Народився в родині службовця. Початкову освіту здобув у реальному училищі, згодом закінчив Інститут народної освіти. Таким чином майбутній письменник мав глибокі та всебічні знання, вільно володів англійською мовою і латиною, знав про найновітніші відкриття в галузі науки і техніки.
Рано втратив батька, почав працювати журналістом у різних друкованих виданнях.
Його книги почали друкуватися з грудня 1917 року. Перша книга «Донбас — золота країна» (1930). Як письменник-фантаст дебютував повістю «Ідуть роботарі», відзначеною в 1929 році премією на всеукраїнському конкурсі. Потім одна за одною виходять його книги: «Чудесний генератор», «Аргонавти Всесвіту», «12 оповідань», «Нащадки скіфів». У «Чудесному генераторі» письменник, полишивши космічні світи, звертається до земних проблем, ніби передбачаючи епоху радіолокації та телебачення, велике майбутнє хвиль ультракороткого діапазону. Зовсім в іншому, на перший погляд, навіть несподіваному плані написано роман «Нащадки скіфів». Письменник спрямовує свій погляд не в майбутнє, як це властиве науковій фантастиці, а в минуле.
Наступні твори Владка мали антифашистське, антивоєнне спрямування — «Аероторпеди повертають назад» та «Сивий капітан», у якому головний герой виходить на двобій з диктатурою. Але всі його зусилля закінчуються трагічно. Приречена на поразку сама філософія життя, яка будується на егоїзмі, жорстокості, зневазі до людей.
Після «Сивого капітана» письменник замовкнув аж на 15 років. Під час Другої світової війни Владко — політичний коментатор на українській радіостанції імені Тараса Шевченка в Саратові. Згодом — спеціальний кореспондент Радінформбюро, власний кореспондент газети «Правда», керуючий Головреперткомом України, завідувач українського відділення «Літературної газети». В 1944 році став членом КПРС.
Лише в 1956 повертається Владко до свого улюбленого жанру. Пише повісті «Позичений час», «Фіолетова загибель», дарує читачам збірку «Чарівні оповідання».
Твори Володимира Владка перекладено мовами багатьох народів світу. Роман «Аргонавти Всесвіту» шість разів видавався в Японії, з творами письменника знайомі читачі багатьох європейських країн.
Відкрий для себе рідний край»
книжкова виставка
в Вовчанській публічній бібліотеці
Рідний край… Вікова твердиня – Вовчанщина… природа щедро наділила наш район і лісовими угіддями – як природного надходження, такі штучно вирощеними. Соснові ліси були закладені головою Вовчанської земської управи В. Г. Колокольцовим , який окрім лісів залишив нам і багатий архітектурний спадок у вигляді споруд, які донині слугують людям. В стінах Вовчанської публічної бібліотеки діє виставка «Відкрий для себе рідний край» на якій представлені документи які розповідають користувачам , про історію минуле і сьогодення Вовчанщини. Також виставку доповнюють дайджести про видатних людей Вовчанщини та їх збірки поезії поетів рідного краю.
Красу рідного краю та кращі традиції читачі нашої бібліотеки повинні не лише зберігати, а й примножувати гідними справами, створюючи щасливий завтрашній день рідного краю, адже любов до нашої неосяжної України починається з любові до маленької Батьківщини.


«Вовчанськ : події, люди»»
Інформаційний огляд
в Вовчанській публічній бібліотеці
Вовчанськ – місто з багатим історичним минулим. І хоч офіційною датою його заснування вважається 1674 рік, історичне коріння його губиться в глибині віків. Час зберіг ім᾽я засновника міста – Мартина Старочудного, завдяки якому розпочалось будівництво і заселення слободи над Вовчими Водами. Засновувалась слобода як суто українське поселення, і першими жителями були черкаси – українські козаки, вихідці із Задніпров᾽я . вони входили до складу сторожової служби, яка охороняла південні кордони Росії від татарських нападів. Переселенці з Правобережжя і Польші поступово заселяли місцевість вздовж річки.
Немало випробувань випало на долю вовчан в 18 і 19 століттях, але всупереч всім незгодам працьовиті предки теперішніх городян упорядковували своє місто, займалися торгівлею і промислами, відкривали учбові заклади і лікарні,будували храми.
Незнаючи минулого, неможливо передбачити майбутнє. Про історію Вовчанська діє книжкова виставка. Іінформація документів, які зібрані допоможе вам, нашим читачам, відчути зв'язок часів.
Ми бібліотекарі сподіваємося, що цей невеликий збірник документів і матеріалів з цікавістю прочитають не тільки наші читачі але й жителі Вовчанська.
![]() 139761724_852826958889730_63724881932570 | ![]() 139306795_852826902223069_34659867152592 | ![]() 139253248_852827078889718_82848327033656 |
---|---|---|
![]() 139440487_852827015556391_81060620941285 | ![]() 138821449_852827118889714_39401713351856 |
Традиції святкування водохреща в Україні
книжкова полиця
в Вовчанській публічній бібліотеці
Вовчанська публічна бібліотека щиро вітає всіх читачів та колег з православним святом — Хрещенням Господнім! Нехай Всевишній освятить ваше серце миром, щастям і здоров’ям. Прекрасного духу, мудрості та терпіння у вашій хаті!
Хрещення Господнє — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща. Православні та греко-католицькі християни відзначають його 19 січня, тому воно збігається зі святом Богоявлення. Однак, ці свята слід розрізняти.
Із Хрещенням Господнім пов'язують хрещення в Йордані Христа. Коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення від Івана Хрестителя в річці Йордані. Коли вийшов на берег - з небес почувся голос Бога-Отця, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва свята — Богоявлення. Православні та греко-католики вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже в цей день, за християнським вченням, з'явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець — в голосі, Син Божий — у плоті, Дух Святий — у вигляді голуба.
Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби.
У давнину ще за тиждень перед Водохрещам парубоча громада прорубували на річці ополонку, випилювали з льоду великий хрест, ставили його над ополонкою і обливали буряковим квасом, щоб був червоний. Біля хреста будували — теж з льоду — престол. Все це оздоблювали аркою з ялинових або соснових гілок — «царські врата».
В цей день у всіх містах і селах, де є церкви, святять воду. Віддавна в народі освячену на Водохреще воду вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг. Її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, домівки і тварин. Залишається загадкою той факт, що вода з Водохреща не псується, не має запаху і може зберігатися протягом року. Дехто схильний вважати, що цьому сприяє срібло від хреста, який священик занурює в воду під час обряду. Проте ця думка є помилковою, оскільки не завжди у воду занурюють срібний хрест, а використовують дерев'яний чи з будь-якого металу, а вода все одно роками не псується . До речі, за народними прикметами, якщо на Водохреща день ясний — хліба будуть чисті, а якщо похмурий — буде у хлібі повно «сажки»;Іде лапатий сніг — на врожай. Якщо похмуро — хліба буде вдосталь. Якщо зоряна ніч — вродяться горіхи та ягоди.


До Дня Соборності України
в бібліотеках Вовчанщини діють книжкові виставки
ЖИВИ, УКРАЇНО!
Живи, Україно, живи для краси,
Для сили, для правди, для волі!
Шуми, Україно, як рідні ліси,
Як вітер в широкому полі.
Олександр Олесь
День Соборності - свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 р.
Офіційно в Україні День Собо¬рності відзначається з 1999 року. Свято встановлено, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки та Західно¬української Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави. Так зазна¬чено в Указі Президента України «Про День Соборності України» від 21 січня 1999 року Соборність України – це результат тривалої боротьби українського народу за свою свободу та незалежність. І подвиги героїв України ХХІ століття доводять, що за 100 років бажання українців жити в соборній незалежній Україні тільки укріпилося. Це бажання, яке тече по жилах нових поколінь українців, обов’язково допоможе їм вирости гідними громадянами своєї держави.
В бібліотеках Вовчанщини організовані книжкові виставки на яких представлена література,що висвітлює найважливіші події в історії України – передумови й причини об’єднавчого процесу, тернистий шлях України до соборності, ідеї побудови української, самостійної, соборної Держави. Виставка знайомить з літературою, яка розповідає про досягнення українського народу, про здобуті ордени доблесних воїнів, про мужній дух українського народу,знайомить читачів з діячами, які боролись за об᾽єднання всіх демократичних сил словом і багнетом, намагаючись відродити Незалежну соборну українську державу.




« Україна починається з тебе…»
книжкова виставка
в Вовчанській публічній бібліотеці
Нам є за що любити … Україна... Моя рідна країна, земля наших батьків, на якій нам судилося народитися і жити, яка стала для всіх нас Батьківщиною. Велична і трагічна історія нашої країни. Здавна численні завойовники приходили на нашу прекрасну, багату землю, щоб загарбати нас й поневолити український народ. Народні пісні, думи, перекази донесли до нас правду про давні героїчні і сумні часи, коли славні козаки-запорожці боронили волю народу, священні землі рідної землі. Тривалий час Україна, втративши незалежність, стогнала під ярмом поневолювачів. Але тліла в народі під попелом неволі «іскра вогню», невмирущим виявився нескорений дух, прагнення до свободи. Наші землі бачили багато, вони все пам’ятають. Чому ж ми не взмозі зрозуміти та зберегти нашу історію? Зробити все, щоб болючі уроки історії були засвоєні та більше не повторювалися. І першим, хто сказав про це на весь світ, був Тарас Шевченко «Не вмирає душа наша, Не вмирає воля». Традиції великого Кобзаря підхопили і продовжили його численні послідовники – всі ті, кому не байдуже, хто ми і звідки ми пішли? Хто наші батьки, які наші цінності та як ми їх захищаємо? Саме завдяки їхній титанічній праці, самозреченості заради Вітчизни Україна нарешті здобула самостійність, стала незалежною . Кожну державу формує народ, який живе на її теренах і творить національну культуру. Саме на національній свідомості громадян будується країна, що посідає гідне місце серед інших країн і впливає на події у світі. Ми не повинні ніколи забувати своїх коренів, завжди бути готовими захистити нашу самобутність та наші традиції й цінності, бо ми є носіям унікальної культурної спадщини на теренах Східної Європи. На території нашої країни знаходяться унікальні споруди, які визнанні міжнародними організаціями як світова культурна спадщина. Велике значення в залучення кожної людини та суспільства в цілому до системи загальнолюдських цінностей, досвіду попередніх поколінь відіграють історичні, архітектурні пам’ятки, заповідники та музеї. Окремим національним здобутком нашої держави виступає наша рідна українська мова. У мові віддзеркалюється весь народ і вся наша батьківщина, в ній втілюється творча сила народної думки, що знаходить відображення в рідних піснях, мелодіях, у віршах народних письменників. Ми можемо в своєму розвитку (політичному, економічному, соціальному) проходити різні етапи та періоди, але незміною у нас залишається рідна мова. В рідне слово ми вкладаємо різні погляди, різні вірування наших предків, сліди пережитого горя та моменти радощів – увесь слід духовного життя свого народу. Мова є найважливішим та найміцнішим зв’язком, що об’єднує минулі, теперішні та майбутні покоління народу в єдине ціле. Коли зникає рідна мова – народ теж поступово зникає. Тому бережімо наше найцінніше надбання – нашу мову, нашу державу, нашу самобутність. Нам є за що любити нашу державу. Як писав український письменник В.Сосюра: «Любіть Україну, як сонце, любіть, як вітер, і трави, і води… В годину щасливу і в радості мить, любіть у годину негоди…» Давайте дослухаємося до цих слів та будемо любити нашу державу такою яка вона є, бо саме такою зробили її ми – прості люди – українці. На даній виставці представлені матеріали по цій темі.


«Шість мільйонів сердець»
до Міжнародного дня пам᾽яті жертв Голокосту
книжкова виставка - факт
в Вовчанській публічній бібліотеці
Це Голокост – всього одне лиш слово,
Та його сенс – пекучий болі жар,
Вбивали всіх!.. старого і малого,
мало хто життя порятував
27 січня весь світ вшановує пам’ять загиблих в роки Голокосту – жахливої трагедії, жертвами якої стали близько шести мільйонів євреїв. В Україні було розстріляно понад півтора мільйона людей, але й до сьогодні дослідники не мають точних даних щодо справжньої кількості знищених нацистами євреїв та ромів.
Генеральна асамблея ООН 1 листопада 2005 року прийняла Резолюцію № 60/7 «Пам’ять про Голокост», у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. Того дня в 1945 році війська 1-го Українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц.
В Україні та за її межами символом нелюдських страждань, траурним місцем, де відбулись масові розстріли жертв (переважно єврейської національності) вважається Бабин Яр.
З нагоди до Міжнародного дня пам᾽яті жертв Голокосту
в Вовчанській публічній бібліотеці для користувачів представлена книжкова виставка - факт «Шість мільйонів сердець», на якій представлені матеріали по даній темі.
Запрошуємо всіх охочих до перегляду літератури.
«Тут юнь прекрасна і свята встелила землю в мить єдину»
година історичної правди
в Вовчанській публічній бібліотеці
29 січня, Україна відзначає та вшановує пам’ять героїв Крут, які 103 років тому боролися та загинули за вільну Україну. В Вовчанській публічній бібліотеці провели годину « історичної правди " . Бібліотекар Вікторія Олійник зазначила, що ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її. «Понад все вони любили свій коханий край», – писав Павло Тичина. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей, найкращих представників українського студентства.
Цей День назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї вітчизни. День пам’яті Героїв Крут.
В бібліотеці для відвідувачів проведено годину історичної правди «Тут юнь прекрасна і свята встелила землю в мить єдину», на якій була широко представлена література про цю трагічну сторінку нашої історії.
Багато читачів цікавиться книгами про подвиг борців за незалежність України :“Бій під Крутами. 1918”, “Бій відлунав”, “Вони боролися за волю України” та ін.
Подвиг юнаків під Крутами,що своєю кров'ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишаються в історії і нашій пам'яті, як символ національної честі.



Масютина гора
«Чи знаєте ви що?» Серед дубового лісу, що поблизу села Рубіжне, на правому березі Сіверського Дінця, гордовито позирає Масютина гора. Місце це надзвичайно красиве, безлюдне, лише дикі звірі та птахи пильно оберігають завалений вхід до печери, який вже понад сотні років приваблює шукачів скарбів.
Про розбійника Степана Масюту та його гору серед місцевих розповідається багато різних легенд та оповідань. Чи справді все так було, як передають місцеві з покоління в покоління, не нам судити. Одне достеменно відомо, що такий ватажок-розбійник існував десь у 18-19 століттях. Одну з легенд, розповідав вчитель української літератури Таволжанський А.В., і ми хочемо вам її розповісти.
У графа Гендрикова з села Графського був кріпак — з дворових, кучер Степан Масюта. Він був виміняний паном на борзих собак. Собою — статний, кучерявий, сильний. Гарно співав. Пан Степана дуже любив, і вся челядь поважала його за добро. З козачками він навчився грати у шахи, грі на гітарі.
Якось, повертаючись з чергового гостювання, граф наказав зупинитися в одній слободі - розім'яти кістки та попити xолодняка. Кучер прив'язав коней і пішов попрохати цеберку витягнути води. Відчинив хвіртку і побачив, що біля клуні стоїть дівчина. Співаючи сумну пісню, вона тіпала прядиво. Степан підійшов ближче, привітався. Кріпачка зашарілася, рум'янець так і залив пухнасте обличчя. А графський кучер стояв, немов вкопаний, зачарований красою дівчини.
Цього ж дня граф домовився, що майор обміняє дівчину та ще з десяток дівчат на борзих. Оксана була приставлена покоївкою до графині, і Степан міг бачити її щодня. Так вони і покохалися. Невдовзі Масюта пішов до графа просити дозволу одружитися з Оксаною. Той з радістю погодився і навіть вручив молодим щедрий подарунок.
Розважаючись на чергових гульбищах, граф програв четверо коней, фаетон з кучером. Переможця попрохав, щоб Масюта відвіз його додому, а потім вже повернувся назовсім. Степан, довідавшись про свою долю, про неминуче розлучення з коханою, вирішив помститися. Розігнавши коней в галоп, направив їх прямо у прірву, з крутого обривистого берега в Дінець. Коні, зламавши шиї, плюхнулися у воду, п'яний граф захлинувся у закритій кареті, а Масюта скочив з козел і побіг до графського палацу. Там, захопивши скриньку з пістолями, порохом та кулями і найкращого рисака, зник невідомо куди. Невідомо куди поділася і Оксана зі своїми дітьми.
Через деякий час в окрузі стало відомо, що тринадцять озброєних розбійників почали мститися багатіям, за знущання над кріпаками, грабуючи їх маєтки, а накрадене добро переховували десь в лісовій печері. Люди пошепки розповідали, що невідомі в масках примусили повернути пана штрафи, зібрані за потравку луків та порубку лісу, захопили валку з хлібом і роздали селянам, спалили подвір'я лісопромисловця, а його попередили: - «Не дери шкуру з селян!». Пана, що примушував молоду матір годувати своїм молоком цуценят, повісили з «гірляндою» цуценят на шиї.
Небезпечно стало їздити шляхами...
З Харкова прибуло три ескадрони драгунів, вони прочесали весь ліс, знайшли в ньому печеру. Та вона виявилась порожньою. А вночі з маєтку графа зникло 5 коней, кавалерійська тачанка, десяток гусарських коней. З Харкова прибули ще війська, знову оточили печеру, почали кидати до неї хмиз, сірку. Але дим і газ виносився з печери. Тоді гусари здогадалися, що в ній, певно, є інший вихід і вітер, що тягне з цього ходу, виганяє дим. Довго нишпорили і через тиждень у крутому урвищі знайшли свіжий пісок. Над ним у горі висіла закинута на коріння драбина з вірьовок. По ній і потрапили в лаз, дійшли навколішках до печери, але величезна брила піщаника закривала і звідси печеру.
Гора, яку відтоді стали називати Масютиною, так і не відкрила своєї таємниці...


«165 років від дня народження Івана Франка
українського поета, прозаїка»
виставка - портрет
в Графській сільській бібліотеці,
Графська сільська бібліотека запрошує всіх бажаючих відвідати книжкову виставку, присвячену українському поету, прозаїку Івану Франку.
Адже у 2021 році виповнюється 165 років від дня народження Івана Франка – величного українського письменника, вченого європейського визнання, доктора філософії Віденського університету, славетного поета-новатора, прозаїка, перекладача, історика, громадського і політичного діяча.
Творчість Франка містить понад 100 прозових творів — оповідань, повістей та романів. Першим прозовим твором Франка став роман «Петрії й Довбущуки» (перша редакція — 1875 р.), сюжет якого вибудувано на тлі пошуків скарбів Олекси Довбуша. В історичній повісті «Захар Беркут» (1883) автор оживив картини героїчної боротьби карпатських общин проти монголо-татарської навали в ХІІІ ст. У романі «Для домашнього огнища» (1892), збірці «В поті чола» (1897), повісті «Перехресні стежки» (1899—1900) та інших змальовано всю глибину соціального зла і, водночас, морального розкладу «верхів» тогочасної Галичини. Серед драматичної спадщини Франка вершиною є соціально-психологічна драма «Украдене щастя» (1893).
Найбільшої слави Франко зажив як поет. Він називав поезію «вогнем в одежі слова». Його доробку притаманні зображення найтонших відтінків інтимних переживань, скорбота, пафос, сміливість передбачень. Він використав величезний арсенал поетичних форм, засобів, прийомів, збагативши українську літературу світовим поетичним досвідом.
Чекаємо всіх небайдужих читачів відвідати в ці дні бібліотеку
НОВІ КНИГИ НА ПОЛИЦІ БІБЛІОТЕК
Книжковий фонд КЗ « Вовчанська публічна бібліотека» поповнився новими книгами в кількості 262 екземплярів на суму 17400 гривень завдяки Вовчанській міській раді, що виділила кошти на придбання нової літератури.
Книги будуть розподілені по всіх 29 бібліотеках сіл і селищ Вовчанської міської територіальної громади
Отримані книжкові новинки радують і бібліотекарів, і користувачів. Бібліотека отримала багато популярних видань для всіх категорій читачів : для дітей і підлітків - пригодницькі твори, фантастичні історії, детективи, для дорослих – твори сучасних українських авторів, документальні видання.
Колектив бібліотеки щиро дякує всім причетним до отриманої нами літератури, за надану можливість нашим користувачам долучитися до неповторного і цікавого світу книги.


«Мрія одна – мирна незалежна Україна»
24 серпня 2021 року Україна святкує 30 років своєї Незалежності
в бібліотеках КЗ «Вовчанська публічна бібліотека»
В історії українського народу є події, які мають надзвичайне значення, вони не втратили своєї актуальності до сьогодні. Однією з таких подій є здобуття незалежності 1991 року.
День Незалежності України – головне державне свято, яке відзначаємо щороку 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою утворення Держави Україна в її сучасному вигляді.
“Проголосили Україну незалежною демократичною державою. З моменту проголошення незалежності чинними на території України є тільки її Конституція (888-09), закони, постанови уряду та інші акти законодавства республіки”, – йшлося в тексті документа.
1 грудня 1991 року акт проголошення незалежності було підтверджено на Всеукраїнському референдумі. У червні 1992 року Верховна Рада України постановила: у частині першій статті 73 Кодексу законів про працю України слова “16 липня – День незалежності України” замінити словами “24 серпня – День незалежності України”. Тому від 1992 року День Незалежності України щороку відзначається 24 серпня.
30 років незалежності продемонстрували світу, що Україна відбулася як суверенна держава, здатна утверджувати демократичні цінності та захищати свободу.
До цієї важливої події в історії нашої Держави в бібліотеках КЗ «Вовчанська публічна бібліотека» а саме , в Юрченківська, Старицька. Симинівська , Графська, Котівська, Новоолександрівська, Лиманська , Рубіжненська, Лосівська сільські бібліотеки-філії.
організували для своїх читачів різноманітні масові заходи: книжкові виставки та перегляди літератури,уроки державності, патріотичні години. Проведенням цих заходів працівники бібліотек висвітлюють тривалий шлях, пройдений нашою державою та перспективи розвитку України. Представлена література на книжкових виставках розкриває історію появи українського національного прапора, його використання в Україні у різні історичні періоди, ставлення до державної символіки в наш час.
В ці святкові дні запрошуємо всіх бажаючих завітати до бібліотек.


ЖИВИЙ ПИСЬМЕННИК
16 серпня 2021 року відбулася творча зустріч з Іваном Андрусяком та Сергіем Жаданом – сучасним українськими письменниками в Вовчанському фаховому коледжі Харківського національного технічного університету сільського господарству імені Петра Василенка.
Головною метою зустрічі було не тільки знайомство з творчістю письменників, а й залучення дітей до читання, на яскравому прикладі того, яку роль книга зіграла в житті особистості.
На захід завітали бібліотекарі та користувачі Вовчанських міських бібліотек.
У рамках зустрічі письменники презентували свої нові книги, вірші над якими працюють.
Під час зустрічі в авторському декламуванні прозвучали вірші із презентованих книг, які слухачі сприймали з великим захопленням, супроводжуючи кожен із них гучними оплесками.
Відповідаючи на запитання слухачів письменники розповіли звідки черпають натхнення, поділилися творчими планами на майбутнє та пообіцяли уже наступного року презентувати в місті Вовчанську нові твори. Крім того, під час свого виступу розповіли про проєкт «Читай-пиши» в якому всі охочі можуть взяти участь.
Варто зазначити, що літературні твори Сергія Жадана та Івана Андрусяка отримали численні національні та міжнародні нагороди, і перекладені іншими мовами.
Творча зустріч пройшла у надзвичайно затишній та душевній атмосфері,
учасники заходу з великим задоволенням спілкувалися з письменниками, слухали уривки з нових творів, брали автографи, та фотографувалися на згадку.
Щиро вдячні письменникам, сподіваємось, що зустріч з письменниками залишила в серцях тепло і радість від спілкування, бажання прочитати ще більше творів сучасної української літератури, сподіваємось на подальші зустрічі!

«Україна єдина»
тематична виставка
до 30-ї річниці Дня незалежності України
в Варварівській сільській бібліотеці -філії
Бути українцем – значить пишатися своєю країною. Українці пишаються тим, що будують незалежну державу. Тільки почуття любові й глибокої гордості за Україну разом із твердою вірою в її світле та величне майбутнє, у святість цієї прекрасної землі дає кожному українцеві, незалежно від того, молодий він чи сивий, чи живе він в Україні, чи в інших краях, право стверджувати: «Це моя країна, мій народ!».
Так напередодні Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України з 13 по 25 серпня у Варварівській сільській бібліотеці – філії відкрилася тематична виставка «Україна єдина», присвячена великим державним святам. На тематичній виставці представлено документальні, літературні, та художні роботи, присвячені історії формування української державності, боротьбі Українського народу за незалежність своєї держави, вшануванню пам’яті громадян, які загинули у боротьбі за територіальну цілісність та державний суверенітет України. Також представлені цікаві та пізнавальні книги по історії, сьогоденню країни та про символи нашої Батьківщини.
Шановні користувачі та гості, запрошуємо Вас до перегляду матеріалів тематичної виставки
«Хай буде пісня завжди з нами»
Музична година
В Графській сільській бібліотеці.
О, пісне! Від народу кров і плоть
Ти узяла, щоб лиш йому служити.
Тебе ніхто не може побороть,
Бо вільний дух твій – правдою повитий
Музика супроводжує нас усе життя. Це велике, ніколи нев’януче мистецтво. Повага до цього невичерпного і складного художнього світу, який називається музикою, - перша і найважливіша умова спілкування з нею. Музика, як жива, перебуває у вічному русі, створюючи навколо звукове поле, яке поширюється у просторі та часі, у нашому внутрішньому світі, нашій пам’яті, у наших почуттях ще довго після того. Як прозвучав останній звук.
В Графській сільській бібліотеці-філії 10 серпня 2021 року проведено музичну годину «Хай буде пісня завжди з нами» на якій прозвучали твори видатних композиторів. Також з 10 по 16 серпня для тих, хто хоче більше знати про музику, музичне мистецтво, його історію,в Графській сільській бібліотеці-філії, експонується тематична виставка «Хай буде пісня завжди з нами»
Шановні користувачі та гості, запрошуємо Вас до перегляду матеріалів тематичної виставки.



28 липня відзначається День Хрещення Київської Русі
в бібліотеках КЗ «Вовчанська публічна бібліотека»
День Хрещення Київської Русі — України відзначається в Україні щорічно 28 липня. Як державне свято вперше встановлене в Україні в рамках святкування 1020-річчя Хрещення Київської Русі згідно з Указом Президента України від 25 липня 2008 року № 668/2008 «Про День хрещення Київської Русі-України». Дата 28 липня обрана не випадково, адже саме в цей день Православна Церква вшановує пам'ять Святого Рівноапостольного князя Володимира, хрестителя Київської Русі.
Ця подія тисячолітньої давнини, яка звершилася на берегах Дніпра, має величезне значення в житті нашого народу. Адже саме християнство підняло Русь з пітьми язичницького мракобісся, сприяло розповсюдженню освіти, воно дозволило Київській Русі не тільки увійти в сім’ю братніх християнських народів, а й підняти політичний престиж та моральний потенціал народу.
До цієї важливої події в історії нашої Держави в бібліотеках КЗ «Вовчанська публічна бібліотека» проведено різноманітні масові заходи та
розгорнуто книжково-ілюстративні виставки , а саме в Вовчанській публічній бібліотеці, Вовчанська дитячій бібліотеці, Вовчанській юнацькій бібліотеці, Юрченківській, Лиманській сільських бібліотеках-філіях.
На книжкових виставках до уваги користувачів представлені культурологічні, краєзнавчі видання, книги про історію, традицію християнства, його розвиток в Україні, присвячені події хрещення східних слов’ян у 988 році.
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати в ці дні бібліотеки,щоб ознайомитися з матеріалами що розміщені на виставках.
«Хліб на столі і в серці»
Година спілкування
Лиманська сільська бібліотека-філія
Візьму я в руки хліб духмяний,
Він незвичайний, він святий.
Вібрав і пісню й працю в себе
Цей хліб румяний на столі
Йому до ніг вклонитись треба,
Він скарб найбільший на землі.
Варвара Гринько
Споконвіку хліб вважався виявом мудрості народної, бо в ньому – злиття душевних і фізичних сил, надій, умінь, сподівань. Хліб — один з небагатьох продуктів, які люди їдять щодня на різних куточках планети. Ми настільки звикли до цього частування, що відносимося до нього як до чогось звичайного і навіть буденного, але ж він «всьому голова»!
22 липня 2021 р. завідуючою Лиманською сільською бібліотекою-філією Гончаровою С.С. було проведено годину спілкування «Хліб на столі і в серці». Вона розповіла дітям про те, який шлях проходить зерно, щоб стати хлібом, про значення хліба для українського народу, про обряди і звичаї, присвячені паляниці, про необхідність виховувати любов та бережливе ставлення до хліба, пошану до людей хліборобської праці, познайомила з прислів'ями про хліб, загадками про хлібобулочні вироби.
На останок Світлана Сергіївна розрізала запашну паляницю та пригостила нею присутніх на заході.


80 років від дня народження В Чухліба українського прозаїка,
книжкова – виставка
в Графській сільській бібліотеці-філії
З цієї нагоди в Графській сільській бібліотеці-філії оформлено книжкову виставку «80 років від дня народження В Чухліба українського прозаїка».
Василь Чухліб опублікував багато цікавих книжок для дітей, його твори перекладені багатьма мовами світу.
Майстра казкового слова читають діти в багатьох містах і селах нашої неозорої України. У його оповіданнях йдеться про будні й свята, про допитливих і непосидючих дітлахів, поряд з якими звірята, птахи й звірі, які теж є героями казок Його казки і оповідання будуть продовжувати виховувати не одне покоління патріотів своєї землі, усіх тих, хто безмежно любить ріднуУкраїну!
Запрошуємо всіх бажаючих завітати до бібліотеки, щоб ознайомитися з матеріалами та творчістю письменника що розміщені на цій виставці.
«Хто читає, той перемагає»
літературна вікторина в
Графській сільській бібліотеці-філії
Літні канікули прекрасна пора для відпочинку, веселих розваг з друзями та читання улюблених книг. Завідуюча Графською сільською бібліотекою -філією Шепеленко О. провела для свої читачів веселу та цікаву літературну вікторину «Хто читає, той перемагає» малеча залюбки поринула в захоплюючий світ доброї і мудрої казки, діти розважались, грались, відгадували загадки та фантазували, малювали літо своєї мрії, робили саморобки з природних матеріалів та пластиліну.
У літній період до уваги користувачів діє книжкова виставка
«Бібліотека - океан людської мудрості», яка допоможе перетворити читання у радість, задоволення, в справжнє свято книжкових відкриттів.
Запрошуємо всіх бажаючих завітати до бібліотеки, щоб ознайомитися з матеріалами що розміщені на цій виставці.
Відпочинок з книгою - це завжди весело, цікаво і пізнавально.



Ой, на Івана! Ой, на Купала!
7 липня – Івана Купала в бібліотеках
КЗ «Вовчанська публічна бібліотека
Іван Купала (Іванова ніч, Іванів день) з легкістю можна називати прадавнім.
Івана Купала одне з найбільш таємничих і магічних свят, що дісталося нам від наших пращурів. Свої витоки свято Івана Купала, або Іванів день бере ще з часів язичництва. Спочатку цей день був присвячений язичницькому богу Купалі. Але після християнізації Київської Русі назва цього дня доповнилася ім’ям Іоанна Хрестителя (Предтечі), день народження якого збігався з купальським святом.
Свято Івана Купала відзначають не тільки в Україні, але також у Польщі, Білорусії, Росії та країнах Прибалтики. Івана Купала вважається днем молоді та кохання. Згідно з легендою, в цю ніч грали весілля Купала та Марени, що символізувало поєднання двох стихій – води і вогню, чоловічого і жіночого начал.
З нагоди Івана Купала в бібліотеках
КЗ «Вовчанська публічна бібліотека проведено ряд заходів, обрядових ігр та вірування, супроводжувалися купальськими піснями, веселими забавами, хороводами, плетінням вінків, організовано книжкові та тематичні виставки в Юрченківській, Симинівській, Пільнянській, Котівській сільській бібліотеці.
Працівники КЗ «Вовчанська публічна бібліотека» вітають зі святом! Нехай купальський вогонь горить у кожнім серці й додає вам віри, здоров'я та впевненості!


«Бібліотека: ідеї, майстерність, досвід»
Семінар - практикум для бібліотечних працівників
КЗ «Вовчанська публічна бібліотека»
25 червня 2021 р. у КЗ «Вовчанська публічна бібліотека» відбувся семінар бібліотечних працівників на тему: «Бібліотека: ідеї, майстерність, досвід», який проведено спільно з фахівцями Харківської обласної бібліотеки для юнацтва. В роботі семінару прийняли участь начальник відділу культури і туризму Вовчанської міської ради М.Лесніков адміністрація та провідні спеціалісти КЗ «Вовчанська публічна бібліотека», а також працівники Харківської обласної юнацької бібліотеки: директор ХОЮБ Жарова М. В.,завідувачка відділу обслуговування ХОЮБ Захаріна В., завідувачка відділом комплектування каталогізації та організації бібліотечних фондів ОКЗ «ХОБЮ» Е. Марченкова, завідувачка проблемно-аналітичним відділом Т. Смєкалова. Під час проведення занять були порушення питання про децентралізацію та стан справ у бібліотеках Харківщини.
Слухачі з виступів фахівців дізналися про досвід роботи бібліотек світу та інноваційні зміни в роботі бібліотек України, про актуальні питання розвитку та впорядкування бібліотечних фондів,про нові форми популяризації книги та читання серед молоді та перспективи і можливості розвитку бібліотечної справи.
Зустріч пройшла в дружній, робочій атмосфері. Всі бажаючі мали змогу задати запитання за темою виступів і отримати професійну кваліфіковану відповідь.
«Пам'ятай нашу історію»
22 червня – День Скорботи і вшанування пам'яті жертв
війни в Україні в бібліотеках КЗ «Вовчанська публічна бібліотека»
22 червня 1941 року є однією з трагічних сторінок історії українського народу. Вже вісімдесять років відділяє нас від того дня, але в пам’ять прориваються спогади - миттєвості найстрашнішої, найжорстокішої в історії нашого народу війни – Другої світової. Війни не на життя, а на смерть, війни в якій фашизм ніс Україні довічне рабство або повне знищення нації.
У День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни українці згадують усіх тих, хто поліг на полі брані, кого замучили у концентраційних таборах, кого розстріляли у в’язницях і таборах НКВС, хто жертвував найдорожчим задля того, аби наша Вітчизна була вільною. Найжорстокіша та найкривавіша війна в історії людства, що забрала десятки мільйонів життів.
З нагоди відзначення Дня скорботи і вшанування пам`яті жертв війни в Україні в бібліотеках КЗ «Вовчанська публічна бібліотека» проведено ряд заходів що вшановують усіх хто приймав участь в цих страшних подіях. А саме, організовано книжкові та тематичні виставки в Юрченківській, Симинівській, Графській, Лосівській, Котівській, Лиманській Вовчанськохутірській, Старицькій, Рубіжненській сільських бібліотеках та проведено покладання квітів до пам’ятників загиблим воїнам в роки війни в Вовчанськохутірській, Землянській, Новоолександрівській, Пільнянській сільських бібліотеках.
Сьогодні вже мало залишилося у живих тих, хто зі зброєю у руках захищав тоді нашу країну. З кожним роком їх невблаганно стає все менше і менше. Та всі, хто здобував Перемогу, навічно залишаться у вдячній пам'яті нащадків, а спомин про них передаватиметься з покоління в покоління.



«Посвята в барвінчата»
подорож країною дитинства
в Іванівській сільській бібліотеці
Сьогодні 1- червня ми відзначаємо Міжнародний день захисту дітей. З нагоди цього дня, в Іванівській сільській бібліотеці , з метою залучення дітей до активного життя у країні дитинства, розвивання естетичного смаку , винахідливості, виховання товариськості, кращих людських якостей, пройшло свято «Посвяти в барвінчата». У святі прийняли участь учні 1-4 класів Іванівської ЗОШ. Свято було проведено у вигляді мандрівки, де діти завітали на станції.
Серед них були станції « Казкова», де діти побували у світі казок, «Барвінкова», познайомились з світом рослин, «Барвінковий заповідник», дізналися про світ тварин, «Розумники і розумниці» була проведена вікторина на краєзнавчу тематику, та загадані загадки. Діти з захопленням давали відповіді на поставлені їм запитання.
Продовжилась мандрівка станціями ігрова та музична на свіжому повітрі , біля сільської Ради іграми та музичною частиною, Свято підготували завідуюча бібліотекою Блищик Н.М. , завідуюча Іванівським БК Титаренко Р.М. та художній керівник Демидова О.О.
Свято дитинства в бібліотеках Вовчанщини
Щорічно в Україні 1 червня ми святкуємо День захисту дітей. Міжнародний день захисту дітей має сталу дату святкування – 1 червня. Вона є постійною, починаючи з 1950 року, коли свято відзначалося вперше. Рішення про проведення такого свята було прийнято на сесії Міжнародної демократичної федерації жінок, яка проходила в Парижі у 1949 році. День захисту дітей було ініційовано, переймаючись долею дітей, які залишилися без батьків і даху над головою під час Другої Світової війни.
Вже наступного року 1 червня у понад 50 країнах відбулося святкування Міжнародного дня дітей. Відтоді свято стало масштабнішим і щорічним. Святкування дня дитини запроваджено з метою привернення уваги широкої громадськості, організацій та урядових установ до питань, спрямованих на практичну реалізацію заходів щодо забезпечення добробуту дітей в усьому світі.
Свято звертає увагу на проблеми дотримання прав і охорони здоров'я дитини, які досі є однією з найбільш актуальних проблем у багатьох країнах.
Саме з нагоди цієї дати в бібліотеках КЗ «Вовчанська публічна бібліотека» проведено різноманітні масові заходи. Конкурси малюнків проведено в Шевченківській Першій, Котівській та Вовчанськохутірській сільських бібліотеках, години спілкування в Вовчанській дитячій та Бугаївській сільській бібліотеках, дитячі ранки в Іванівській сільській, Вільчанській, селищній, Білоколодязькій селищній для дітей бібліотеках. Також в усіх бібліотеках організовано книжкові виставки до Міжнародного захисту дітей, яке широко святкується в усьому світі.



«Книжкова посмішка літа»
Програма літніх читань 2021
В Варварівській сільській бібліотеці
Літо у бібліотеці?
Це крутіше дискотеки!
Це свято, це сміх,
Це книжковий світ.
Літо – найулюбленіша пора року для дорослих та дітей: пора подорожей, відпочинку за містом. Але якщо ви залишилися вдома, завжди можна корисно провести час у бібліотеці. Бо хіба ж можна уявити відпочинок без гарної книги? Тому вже декілька років поспіль учні Варварівського ліцею разом з вчителем Большак Юлією Миколаївна відвідують сільську бібліотеку. Ось і цього разу діти завітали до бібліотеки, щоб ознайомитися з програмою літніх читань. Цього року літні читання проходять під гаслом «Книжкова посмішка літа» . Усі бажаючі матимуть змогу ознайомитись з новими надходженнями, поділитись враженнями про улюблені книги та просто почитати сучасну дитячу літературу. Під час візиту до бібліотеки діти дізналися про правила користування бібліотекою, про безліч цікавинок з літератури та періодичних видань, переглянули різноманітні книжкові виставки та з великим задоволення взяли участь в літературній вікторині «Казковий ерудит».


"А над світом вишиванка цвіте".
20 травня - День вишиванки
в бібліотеках Вовчанщини
19 травня в Україні вже десятий рік поспіль відзначають День вишиванки. Це національне свято, під час якого до чудових весняних квітів, що дарує нам природа, українці додають й яскраві барви етнічного вишитого одягу.
Вовчанська публічна бібліотека не вперше відзначає це свято. Минулого року ми долучились до всеукраїнського флешмобу «Одягни вишиванку!» – і наша бібліотека розквітла різноманітними кольорами та орнаментами!
Цьогоріч працівники вирішили не просто вбратися в національний одяг, а й провести просвітницьку роботу, спрямовану на відновлення національної пам’яті, ознайомлення з традиціями створення і носіння вишиванок, сучасними тенденціями в їх оздобленні тощо.
В усіх бібліотеках КЗ «Вовчанська публічна бібліотека» організовано та проведено різноманітні заходи. Так, наприклад у Вовчанській публічній бібліотеці організовано флешмоб «Я люблю вишиванку », і до цієї акції долучилися всі сільські та селищні бібліотеки-філії Вовчанської міської громади. Проведено різноманітні заходи відповідної тематики та організовані
тематичні виставки, на яких представлено результати наукових досліджень мистецтва вишивки і лексикону українського орнаменту (монографії, збірники праць, навчальні посібники, енциклопедичні й довідкові видання, публікації в журналах і газетах), схеми українських орнаментів, вишиті ікони, аксесуари, рушники, предмети побуту тощо. #бутитамдечитач
День вишиванки – це всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.
18 травня Міжнародний день музеїв.
Саме цій даті присвячена в Вовчанській публічній бібліотеці
тематична книжкова – виставка
«Палітра століть»
Музеї - це духовні храми історії та культури, правдивий портрет вікової мудрості. Завдяки музейним колекціям сучасники мають унікальну можливість почути величну мову різних епох, любов до рідної землі і до прекрасного. Проте, далеко не в кожного з нас є можливість подорожувати.
Запропонована тематична книжкова - виставка дає змогу всім зацікавленим познайомитись з музеями світу і України, які експонують і зберігають пам'ятки, реліквії і шедеври вітчизняного та зарубіжного мистецтва.
З нагоди Міжнародного дня музеїв працівники Вовчанської публічної бібліотеки вітають музейних працівників із професійним святом. Висловлюємо вам, щиру вдячність за натхненну працю й вірність професії. Сердечно бажаю вам творчої енергії, вдалих пошуків, цікавих знахідок, благополуччя і достатків, здоров'я і щастя й непохитної віри в світле майбутнє України.


«Три Маргариты великого майстра»
вшанування пам'яті Михайла Булгакова –
відомого письменника, драматурга
15 травня 2021 року виповнюється 130 років з дня народження видатного письменника драматурга , театрального режисера актора, Михайла Булгакова автора відомих творів «Собаче серце», «Записки юного врача», «Театральный роман», «Белая гвардия», «Роковые яйца», «Дьяволиада», «Иван Васильевич» и роман, який приніс письменнику знаність— «Мастер и Маргарита», котрі були екранізовані в декільках країнах. В ці дні в Україні проходить вшанування пам'яті Михайла Опанасовича.
З цієї нагоди в бібліотеках Вовчанщини організовані книжкові виставки, які знайомлять читачів з творчістю Великого Майстра. Тут підібрано твори М.Булгакова та відгуки відомих письменників на твори автора. Запрошуємо всіх небайдужих відвідати в ці дні бібліотеки та ознайомитись з творчістю Великого Майстра.


"Уклонімось низько до землі тим,
Хто в серці буде вічно жити»
Велика Вітчизняна війна… Страшна війна ХХ століття, пекуча рана, яка болить досі чи не в кожній родині в Україні. Воїни-переможці проявили чудеса героїзму, стійкості, мужності, билися за кожний клаптик рідної землі, вистояли і перемогли.
Для України ціна тієї перемоги жахлива – мільйони людських життів.
Напередодні свята КЗ "Вовчанська публічна бібліотека"оргапровела цикл книжкових виставок, спрямованих
на висвітлення подвигу українського народу у роки Великої Вітчизняної війни.






В бібліотеках Вовчанщини
діють віртуальні тематичні виставки до Дня космонавтики
«Відкрилась безодня зірок повна…
Зірок і ліку нема, безодні дна.
Вуста мудріших нам говорять:
Незліченні сонця там горять»
М. Ломоносов
12 квітня світ відзначає День авіації і космонавтики – пам’ятну дату, присвячену першому польоту людини в космос. Це особливий день – день тріумфу науки і всіх тих, хто сьогодні працює в космічній галузі. Пройшло лише 60 років, коли неймовірні простори космосу відкрилися людству, але тим значніше, тим грандіозніше досягнення людини, яка зуміла за такий незначний період часу вийти у відкритий космос. Супутники, ракети, космічні кораблі і станції принесли людству нові знання.
Україна і космос нероздільні. За роки незалежності Україна впевнено посіла своє місце серед провідних космічних держав світу. Ім’я Героя України, льотчика космонавта Леоніда Каденюка є одним із символів сучасної України.
На виставці представлено науково-популярну літературу і статті із періодичних видань, в яких розповідається про етапи першого польоту людини в космос та становлення ракетно-космічної галузі України.
До цієї знаменної дати в бібліотеках Вовчанщини організовані книжкові виставки, що пропонуються до перегляду читачам в мережі Facebook : Вовчанській публічній бібліотеці - «Від мрії до дійсності », в Юрченківській сільській бібліотеці – філії « 60 річниця першого польоту людини а космос», Вовчанській юнацькій бібліотеці – філії «Їх покликав горизонт», Вовчанській дитячій бібліотеці – філії «Дорога до зірок».


« Чарівний світ казок»
Всеукраїнський тиждень дитячого читання
в Лиманській сільській бібліотеці - філії
Щороку хвилююча мить чарівної весни приносить до бібліотек України традиційне і довгоочікуване свято — Всеукраїнський тиждень дитячого читання – час, сповнений дивовижного книжкового розмаїття, свято тих, хто творить книгу, і тих, хто любить читати, дні веселих пригод і літературних відкриттів.
24 березня 2021 року в Лиманській сільській бібліотеці – філії з учнями 3-4 класу КЗ «Вільчанського ліцею» відбувся Всеукраїнський тиждень дитячого читання під назвою « Чарівний світ казок». Завідуюча бібліотекою Гончарова С. С. розповіла читачам про значення книги в житті дитини, про те, що казки повчають нас, як треба себе поводить у колективі, що таке добро і зло.Діти здійснили захоплюючу подорож у світ казок, де зустрілися з улюбленими казковими героями. Побувавши в чарівних казках, вони дізнались багато цікавого з історії їх написання. Вірні друзі книги справились з усіма завданнями.Бібліотекар запропонувала дітям вікторину, конкурси та ігри, Діти отримали масу позитивних емоцій та цікаво і з користю провели час.
Метою цього заходу у бібліотекаря було узагальнити знання учнів про книжки, створити атмосферу радості,насолоди від творчості, поповнити знання учнів про тематику казок, збагачувати словниковий запас дітей; - розвивати читацький інтерес до книги, казок, усне мовлення, логічне мислення,пам'ять, уміння творчо підходити до розв'язання проблеми, уміння аналізувати, акторські здібності; - виховувати інтерес до читання, почуття відповідальності, колективізму.
“Поезія – це музика душі”
масові заходи до Всесвітнього дня поезії
в бібліотеках Вовчанщини
Поезія – це струни відчуттів,
Це музика Вселенської любові,
Поезія – це скарб усіх віків,
Це діамант величиною в слово!
Ігор Федчищин.
«Поезія — це найважливіше культурне явище, всеосяжна мова, що передає внутрішнє прагнення людини жити разом з іншими і тим самим необхідна для зближення народів. Будучи відображенням і дзеркалом суспільства, поезія — головний засіб самостверждення і дієвий важіль творчості, прогресу та всезагального розвитку.Отже, поезія допомогає нам жити разом. Вона необхідна для встановлення діалогу між культурами та для гармонійної взаємодії між різними суспільствами. Заохочення поетичної творчості, її поширення та перекладу — це ще один із чинників сприяння культурному різноманіттю, життєво важливе джерело натхнення, відроджуване живою єдністю поета в багатогранних проявах його творчості».
Немає відповіді на питання, в чому секрет поетичних чарів. Поезія залишається загадкою. Тим більше вона вабить читачів. Навіть той, хто кричить: ―Не люблю віршів всіляких поетів!‖, мабуть, просто не читав шедеврів. Інакше обов'язково знайшов би собі поетів до душі.
До Всесвітнього дня поезії в бібліотеках Вовчанщини організовані та проведені масові заходи та оформлені ілюстровані книжкові виставки, де читачі змогли познайомитися з книгами поезії а саме: Вовчанська дитяча бібліотека – філія літературна поетична година: «Поезія – Слово! Поезія – пісня, поезія – вільна душа», Вовчанська юнацька бібліотека – філія вечір поезії: «Знову поезія кличе мене», Юрченківській сільській бібліотеці поетична вітальня: « Згадай полум’яні рядки», Землянська сільська бібліотека – філія бліц вікторина : «Поезія - це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі».
Мета проведення цих заходів ознайомити учнів з Всесвітнім днем поезії; вдосконалювати навички виразного читання напам᾽ять творів різних жанрів, відомих митців поезії; розвивати творче мислення, уяву, уміння аналізувати прочитане; виховувати любов до поезії, «почуття часу», точність та влучність слова.


«Їх надихнула книга».
вечір - поезії
в Вовчанській публічній бібліотеці
Поезія – це завжди крок вперед
від суєти, буденної нудоти
у стан душі, окриленої в лет,
до неба слів, до вільної свободи.
О. Олехо.
21 березня ми відзначаємо Всесвітній день поезії. Таке рішення було прийнято в 1999 році на 30-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО.
Поезія – це музика душі. Вона входить в наше життя з дитинства і залишається з нами до кінця. Кожний знаходить в ній щось своє, близьке і зрозуміле.
Поезія допомагає нам жити разом. Вона необхідна для встановлення діалогу між культурами та для гармонійної взаємодії між різними суспільствами. На прикладах української патріотичної поезії виховуються справжні патріоти.
З нагоди цього свята 16 березня 2021 року в Вовчанській публічній бібліотеці відбувся вечір-поезії «Їх надихнула книга» на якій був запрошений місцевий поет Бондаренко Віктор Петрович . Під час своєї зустрічі з присутніми Бондаренко В. П. читав власні вірші та розповідав цікаві моменти з свого життя, які стали основою для написання деяких віршів. У цій людині дивним чином поєднались талант митця, безмежна любов до Батьківщини, глибоке розуміння світу, мудрість і скромність. Він один з найкращих друзів бібліотеки, якого завжди раді бачити і чути. День поезії в бібліотеці пройшов жваво і дуже цікаво. У залі панувала духовна та щира атмосфера.
Запрошуємо всіх бажаючих на свої наступні зустрічі хто цінує творчість та любить писати, просто слухати, читати, знайомитися з тими, хто творить літературу і мистецтво сучасності.
Прекрасним доповненням цієї зворушливої зустрічі стала книжкова виставка «Поезія мого серця». На виставці демонструвалася література про видатних людей, про їх життя та творчість. Метою проведення у бібліотекарів цієї зустрічі було донести до присутніх чарівний світ поезії про кохання, доброту й любов, захопити їх віршами , залучити до активного читання поетичних творів, виховувати найкращі людські риси, найсвітліші мрії, культуру почуттів.
«Масляна, масляна, яка ти красна!»
народознавча година
в Юрченківській сільській бібліотеці - філії
Масляна є одним з найстаріших свят слов'янських народів. Справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні з язичницької культури. Це смачне і неймовірно ситне свято триває цілий тиждень, який передує настанню Великого посту.
Масляна завжди супроводжувалося гучними народними гуляннями, було прийнято ходити в гості один до одного та приймати гостей.
11 березня 2021 року в Юрченківській сільській бібліотеці – філії пройшла народознавча година «Масляна, масляна, яка ти красна!», яку підготувала завідуюча бібліотекою Шурко Наталія з учасниками клубу за інтересами
« Господарочка» весну закликали та Масляну зустрічали!
У ході заходу бібліотекар розповіла присутнім історію виникнення Масляної, про те, що на Масляну завжди проводжали Зиму та зустрічали, закликали Весну, спалювали солом’яне опудало, грали у різноманітні ігри, брали участь в веселих розвагах .
Протягом свята усіх бажаючих пригощали духмяним чаєм та смачними млинцями.
Всі присутні були вдячні за змогу поринути у давні традиції святкування Масляної , глибоко осмислити сутність народних звичаїв , їх вплив на сучасне життя та тісний зв’язок людини та природи . Вони покидали бібліотеку з вірою, що після такої святкової зустрічі Весна не дасть їм ніяких негативних «сюрпризів» і в цьому році на полях та в садах буде добрий багатий врожай.
У читальній залі розгорнута яскрава книжкова виставка “Намисто українських свят”, на якій представлена література про святкування Масляної у різних країнах світу та найкращі рецепти приготування млинців.
Вітаєм Вас з Масляною! Нехай минула зима забере з собою все, що могло змусити плакати і переживати, а весна буйним цвітом і теплим вітром принесе у Ваші будні світло, добро і удачу!
