
![]() |
---|
![]() |
«Їх закружляв бриз Революції 1917 – 1921рр».
Історична ретро –година.
22 січня 1919 року ввійшло до національного календаря, як велике державне свято - День Соборності України. Щороку в цей день український народ із вдячністю згадує тих героїв, які словом і багнетом намагалися відродити незалежну соборну українську державу. Саме 22 січня 100 років тому було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки.
22 січня 2019 року працівниками юнацької бібліотеки філії №1 проведено з учнями 10-А , 10-Б та 9-Б класу ліцею №2 історичну ретро - годину «Їзакружляв бриз Революції 1917 – 1921рр». Під час проведення ретро-години присутні дізналися про основні періоди розвитку ідеї Соборності в Україні, був представлений документальний відеофільм, лунали вірші про нашу Батьківщину, любов до рідної землі, прагнення українського народу до незалежності, свободи, соборності.
На завершення була представлена книжкова виставка «Україна - Соборна Держава», на якій працівники бібліотеки підібрали всю літературу для поглиблення знань молоді про історію виникнення свята Соборності України, виховати патріотичні почуття, викликати інтерес до вивчення історії України.
«Нам берегти тебе, соборну і єдину»
Урок історичної пам'яті до дня Соборності України
Україна... Її майбутнє в руках молоді. Від нас залежить, якою буде наша держава! А держава, як і родина, має бути дружною, сильною, здоровою, щасливою.
22 січня2019 року Центральна дитяча бібліотека провела захід: урок історичної пам'яті «Нам берегти тебе, соборну і єдину, на який були запрошені учні 9 класу ЗОШ № 7.
Бібліотекарі познайомили учнів з історією та культурним надбанням українського народу, ознайомили з вирішальними подіями сьогодення..
А потім учні розповіли вірші, присвячені цьому святу. До заходу була організована книжкова виставка «Соборна Україна: від ідеї до життя», на якій представлена література , що висловлює тернистий шлях України до соборності.
Метою цього заходу у організаторів було виховування у дітей почуття гідності, патріотизму, любові до Батьківщини, рідної мови.
![]() |
---|
![]() |
![]() |
---|
![]() |
«Соборність України- навічно в помислах і серцях»
День інформації в Вовчанській районній бібліотеці
22 січня 2019 року в Вовчанській районній бібліотеці проведено День інформації «Соборність України, свято нашої держави». Бібліотекар читального залу Олійник В. А. довела до читачів інформацію про це свято. Адже цього дня 1919 року відбулося з'єднання двох суверенних держав – Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної республіки в одну самостійну державу.
Ці історичні події свідчать, що відновлення української державності, започаткованої від часів Київської Русі й Козацько - Гетьманської держави.
В результаті цих подій злились в одно віками відірвані одна від одної частини України, Буковина, Закарпаття і придніпрянська Україна. Сповнилися відвічні мрії, для яких жили й за які вмирали найкращі сини України, віднині є тільки одна незалежна Україна.
Багато корисного і цікавого дізнались читачі після проведення Дня інформації.
До уваги читачів була організована книжкова виставка «Соборна мати Україна - одна », на якій була зібрана література до цих подій.
Книга в подарунок бібліотеці
зустріч з депутатом Харківської обласної Ради, головою правління ПРАТ ВАЗ Антоненко О. А. в Вовчанській центральній районній бібліотеці
29 січня 2019 року в Вовчанській центральній бібліотеці відбулася зустріч з депутатом Харківської обласної Ради, головою правління ПРАТ ВАЗ Антоненко О. А., та журналістом Захаровим О.А. На цій зустрічі гості подарували бібліотеці книгу, яку написали самі « Волчанск: время, события, люди».
В книзі наведені матеріали про Вовчанськ, відомих людей наших земляків, які своєю працею примножували здобутки рідного краю. В окремий розділ книги винесені матеріали про підприємства, установи, заклади освіти, медицини та культури. Бібліотекарі та читачі бібліотеки дуже вдячні за такий подарунок, адже не кожного дня ми отримуємо книгу з історії свого рідного краю.
![]() |
---|
![]() |
---|
![]() |
«Ми виконували свій обов'язок»
патріотична година
в Вовчанській центральній бібліотеці
Афганістан… У нашій свідомості це слово стало синонімом справжнього людського лиха, справжнього пекла. Афганська війна безжально перекреслила тисячі молодих життів, понівечила долі. Уже 30 років в ці пам’ятні лютневі дні в бібліотеках Вовчанщини вшановують пам’ять кожного зі своїх земляків, воїнів, які не повернулися додому.
11 лютого 2019 року в Вовчанській центральній бібліотеці проведено патріотичну годину «Ми не маємо права забути про цю війну…» на яку було запрошено студентів Вовчанського медичного коледжу для зустрічі
із воїнами – афганцями. 15 лютого вся країна відзначає День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
Ветерани – афганської війни Шугаєв Володимир Вікторович, Сухойванов Микола Леонідович розповіли про свою біографію ,про свою службу в Афганістані , про бойові подвиги побратимів , які сповна виконали свій військовий обов’язок під час бойових операцій виконуючи свій інтернаціональний обов’язок.
До уваги присутніх була організована книжкова виставка «Афганістан: то біль і смуток, чиєсь обірване життя», на якій була надана література про подвиги наших земляків.
Метою проведення цього заходу у працівників бібліотеки було розширення знання бойових дій наших земляків в інших країнах, розвинення мотивації , спрямовану на підготовку захисту Батьківщини, виховання почуття патріотизму.
76- річниця звільнення Вовчанщини від нацистських загарбників
в Варварівській сільській бібліотеці
З нагоди 76 - річниці звільнення Вовчанщини від нацистських загарбників 8 лютого 2019 року в Варварівській сільській бібліотеці спільно з сільською Радою, будинком культури та Варварівським ліцеєм був проведений історичний репортаж: "Моє село під прапором Перемоги". Ведучі заходу розповіли про події, внаслідок яких , в лютому 1943 року, було звільнено Вовчанщину від нацистських загарбників. Юнаки підготували короткий екскурс у минуле, продекламували вірші про війну. Під час заходу бібліотекар Кузуб Н. презентувала книжкову виставку: "Пам'ять живе вічно", де представлена література про суворі воєнні роки, доволі повно та різноманітні. Це, насамперед, книга загального змісту про Другу світову війну. Захід провели з метою вшанування підлітками героїчного подвигу і жертовності українського народу, формування у хлопців національної свідомості. Присутні вшанували пам'ять загиблих, які поклали голови загиблих, які поклали голови за мир на українській землі Хвилиною мовчання.
![]() |
---|
![]() |
---|
![]() |
![]() |
«Чарівний Валентинів день»
свято закоханих
в Вовчанській центральній дитячій бібліотеці
14 лютого весь світ святкує день Святого Валентина. З нагоди цього романтичного свята в Вовчанській центральній дитячій бібліотеці 14 лютого 2019 року відбулося свято закоханих «Чарівний Валентинів день».
До бібліотеки завітали учні 9-А класу ліцею №2, разом з вчителем Набокою Людмилою Леонідівною. Бібліотекарі розповіли учням про історію виникнення цього свята. Потім діти читали вірші присвячені цій темі. На це свято був запрошений поет-початківець учень 9-В класу Ніконенко Владислав, який пише свої вірші на різні теми, а саме сьогодні він прочитав вірші про кохання. Діти з великим задоволенням, а також всі присутні слухали його вірші. Для запрошених бібліотекарі підготували різноманітні конкурс. Діти з задоволенням приймали участь у конкурсах. Переможці отримали невеличкі солодощі, а майже всі учні отримали кульки у вигляді сердечок. Також до Дня Святого Валентина читачам була представлена книжкова виставка «Серце, що кохає», на якій можна було ознайомитися зі всесвітньовідомими творами, поезією та піснями про найпрекрасніше почуття у цьому світі – Любов.
«Ти – коваль свого щастя»
свято закоханих у Вовчанській юнацькій бібліотеці
Любов – це прекрасне почуття , це почуття , що творить чудеса, що робить людину сильною, чистою, доброю, зарядженою позитивом!
14лютого 2019 року напередодні дня всіх закоханих – яке відзначається в усьому людстві в лютому місяці працівники юнацької бібліотеки філії №1, спільно зі студентами Вовчанського медичного коледжу – членами клубу за інтересами «Ровесник» провели свято до дня Святого Валентина «Ти - коваль свого щастя»
Бібліотекарі ознайомили всіх з історією започаткування цього свята та святкування його в різних країнах в наш час.
Всі запрошені мали змогу прийняти участь в дискусії з цього завжди бажаного і прекрасного почуття.
До уваги присутніх була організована книжкова виставка «Кохання – то вічна людська краса»,на якій зібрана література про кохання та самі романтичні історії. В результаті проведення цього вечора всі учасники прийшли до єдиного висновку, що кохання духовно збагачує людину. Метою цього свята у організаторів було виховання у молодих людей бережливого ставлення один до одного, формування в учнів розуміння того, що основою кохання є духовність і єдність інтересів. Виховання у підростаючого покоління прагнення до красивих стосунків між представниками різних статей.
![]() |
---|
![]() |
«Нові часи – нові герої»
патріотична година
В Варварівській сільській бібліотеці
19 лютого 2019 року в Варварівській сільській бібліотеці проведено патріотичну годину «Нові часи – нові герої» до вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні та наших земляків-героїв, які віддали своє життя за рідну землю, за Україну в 2014 році. Їм , мужнім, незламним українцям та їхнім побратимам, чиї душі на небесах, був присвячений погляд в історію «Нові часи - нові герої»
Бібліотекар Кузуб Н. нагадала присутнім на заході користувачам бібліотеки учням про те, що минає ось уже п'ята річниця від тих трагічних подій на майдані, увійшли у вічність найкращі люди України , люди високого духу. Україна оплакує своїх героїв, матері оплакують синів і дочок, діти – батьків. Пролита кров зобов’язує кожного усвідомити відповідальність за долю країни , за її майбутнє. Дуже уважно із сумом і болем присутні подивилися відеоролик «Наша ціль – людське щастя і воля». Вони нагадали кожному про ті трагічні події. Для присутніх була організована книжкова виставка «Небесна Сотня – це герої нашого часу».
Захід пройшов в атмосфері патріотизму та болю за тими, хто не вагаючись, ціною власного життя заплатив за право жити у вільній демократичній правовій державі. Почуте і побачене під час зустрічі-вшанування викликало щирі почуття в учасників. Захід завершився хвилиною мовчання .
Герої не вмирають , вони завжди будуть в наших серцях! Слава Україні Героям Слава!
![]() смвівч |
---|
![]() смві |
«Герої Небесної Сотні»
урок пам'яті
в Симинівській сільській бібліотеці
19 лютого 2019 року в Симинівській бібліотеці пройшов урок пам'яті «Герої Небесної Сотні. Бібліотекар Меренцова О.В. розповіла про героїв Євро-майдану, які заради свободи та кращого майбутнього свого народу поклали на вівтар найдорожче, що у них було – життя, залишивши у скорботі не лише рідних і близьких, а й всю Україну. Ця інформація і зустріч стала своєрідним нагадуванням всім українцям про те, якою ціною здобуто свободу на новий шанс для країни стати справжньою європейською державою. Наприкінці заходу присутні прочитали зворушливі патріотичні вірші.Була представлена книжкова виставка «Пам'яті героїв Майдану». Цей день став останнім у житті близько сотні українців, які віддали своє життя за нове майбутнє для своєї країни. Тож, будьмо гідними пам'яті наших героїв. . Пам’ять жертв Майдану було вшановано хвилиною мовчання.
![]() |
---|
![]() |
![]() |
---|
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
«Небесній Сотні шана і молитва»
година пам'яті
в Вовчанській центральній дитячій бібліотеці
20 лютого 2019 року Вовчанська центральна дитяча бібліотека провела годину пам'яті «Небесній Сотні шана і молитва» Захід відбувся в школі ліцею №2, запрошені учні 8-х класів. Бібліотекар Гаврюшенко І.В. розповіла про події під час яких відбувалися масові акцій протести протягом зими 2013-2014 років, які ввійшли в історію, як революція Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні. Цей день, 20 лютого 2014 року навіки увійшов в історію України як день кровопролиття, день, коли у столиці України в центрі Європи було застосовано вогнепальну зброю проти мирного населення, яке вимагало змін. Цей день став останнім у житті близько сотні українців, які віддали своє життя за нове майбутнє для своєї країни.Майже всі учні прочитали вірші присвячені цій темі. Хвилиною мовчання було вшановано всіх загиблих в лютому 2014 року на майдані. До уваги присутніх була організована книжкова виставка «Невˈянучий вінок памˈяті героїв Небесної Сотні», на якій підібрано публіцистичну, художню літературу. Метою цього заходу у бібліотекаря було виховувати почуття патріотизму до своєї держави й пошану до учасників Революції гідності, які відстоювали європейське майбутнє України, розповісти учням про події на майдані.
«Мова – душа народу»
літературно – музична композиція
в Вовчанській юнацькій бібліотеці філії №1
Як чудово, коли народ зберігає свою мову. Адже мова — це показник існування нації. Поки існує мова, існує народ. У різних куточках світу лунає сьогодні українська мова.
Золота струна мови — символ таланту, краси і добробуту народу. Вона піснею бринить у його душі, барвисто квітує на рушниках та килимах, дивує вигадливістю кольорових мініатюр. І тому цими днями ми відзначаємо день рідної мови , тож 22 лютого 2019 року працівники юнацької бібліотеки – філії №1 разом з учнями 10-х класів гімназії №1, провели літературно – музичну композицію «Мова - душа народу», і під час проведення заходу бібліотекарі розповіли учням інформацію про заснування міжнародного дня рідної мови, потім учні декламували вірші з української мови, була проведена вікторина .
До уваги всіх читачів була організована книжкова виставка «Мова – духовне багатство», на якій зібрані книги про українську мову.
Внаслідок проведення цього свята учні виявили себе добрими знавцями української мови.
Метою цього заходу у працівників бібліотеки було: навчити учнів розуміти і збагачувати рідну мову, мислити творчо, та виховувати повагу до рідної мови.
![]() | ![]() |
---|---|
![]() |



«Слово в пісні пісня в слові»
літературно – музична композиція
в Іванівській сільській бібліотеці
З нагоди дня рідної мови 21 лютого 2019 року для учнів Іванівської ЗОШ завідуючою Іванівською сільською бібліотекою Блищик Н.М. було підготовлено літературно-музичну композицію «Слово в пісні пісня в слові». У проведенні масового заходу також прийняли участь художній керівник Демидова О.О. та учні 6 класу Костоглодов Р., Пономарьова Р., та Блищик Д.
Завідуюча бібліотекою розповіла учням інформацію про заснування міжнародного дня рідної мови, з метою, щоб у дітей викликати бажання вивчати українську мову, милуватися її красою, прищеплювати і розвивати почуття патріотизму, національної гордості за мову, за тих, хто передав нам у спадок цей неоціненний скарб.
До уваги всіх читачів була організована книжкова виставка «До мови доторкнімось серцем», на якій зібрані книги про українську мову.
«Незабутній Шевченко»
Шевченківській урок
в Лиманській сільській бібліотеці
9 березня виповнюється 205 років від дня народження великого поета, письменника, художника Тараса Григоровича Шевченка. В Лиманській сільській бібліотеці 6 березня 2019 року проведено Шевченківский урок «Незабутній Шевченко» для учнів 2-4 класів.
Бібліотекар Гончарова С. С. розповіла школярам про нелегке дитинство Тараса Григоровича Шевченка, його любов до рідного краю, до місця де він народився та виріс. Діти з задоволенням читали його вірші. Слухаючи розповідь про великого поета вони усвідомили значимість його постаті для України, і можливо, щось відкрили для себе нове.
В бібліотеці була організована книжкова виставка: « Слово про Шевченка », де всі присутні мали змогу ознайомитися з його творчістю , адже його талант буде жити вічно в його поезії, живописі, музиці.
![]() |
---|
![]() |
![]() |
![]() |
---|
![]() |
![]() |
![]() |
«Як обрати професію майбутнього»
День старшокласника
в Вовчанській юнацькій бібліотеці філії №1
Вибір професії – це велика відповідальність. Відповідальність перед батьками, перед суспільством, та найголовніше – перед собою, обрати саме свій шлях і ним йти. 19 березня 2019 року працівниками юнацької бібліотеки – філії №1 спільно із фахівцем з Вовчанського районного центру зайнятості Федорковою Світланою Олександрівною, був проведений День старшокласника «Як обрати професію майбутнього» для учнів 9- 11класів ЗОШ №3, в програму якого увійшла зустріч з представниками учбових закладів м. Харкова та Вовчанська
Для зустрічі були запрошені представники Харківського державного автомобільно – дорожнього коледжу, Українського Державного університету залізничного транспорту , Вовчанського медичного коледжу . Представники учбових закладів змістовно та доступно розповіли про умови вступу в учбові заклади. Вибір майбутньої професії - це важливий крок у самостійне життя і варто прислухатися до порад фахівців вже сьогодні, щоб уникнути типових помилок під час вибору професії.
Великою популярністю серед читачів користувалися книжкові виставки, тематичні полиці, перегляди, «Світ нових професій», «Чимало є професій на землі, а краще – у нашому районі», «Не помилися вибираючи свій шлях».
Сподіваємось, що наші заходи допоможуть старшокласникам зорієнтуватися у розмаїтті професій і зробити свій правильний вибір.
![]() |
---|
«Поезія мого серця»
день поезії в Вовчанській центральній бібліотеці
Щороку 21 березня світ відзначає Всесвітній день поезії. Напередодні цього свята в Вовчанській центральній бібліотеці, відбулося засідання клубу за інтересами «Письменники Вовчанщини» . Всесвітній день поезії започаткувало ЮНЕСКО у 1999 році. Відтоді щороку цього дня креативні люди збираються, щоб поділитися власними поезіями та висловити свої почуття і емоції. Цю зустріч підготовили і провели бібліограф Дудка В. І., та бібліотекар Олійник В. А. Талановито виступили місцеві поети це: поет – початківець Владислав Никоненко учень 9-класу ліцею №2,який прочитав свої вірші про кохання та вірші присвячені Т. Г. Шевченку українському поетові, вірші про маму. Поетеса - Зоя Захарова прочитала свої вірші, про свій рідний край, природу. Члени клубу Пивко Т. Ф. і Сидоренко Т. В. прочитали вірші українських поетів. В програмі цього заходу була представлена книжкова виставка «Поезія – це діамант, величиною в слово». Наприкінці заходу бібліотекарі порадили натхнення та наснаги у творчості нашим поетам, і запросили їх частіше відвідувати стіни нашої бібліотеки.
В бібліотеці можна знайти підтримку і отримати корисну пораду. Працівники бібліотеки запрошують на свої наступні зустрічі всіх бажаючих, всіх, хто цінує творчість (хто любить писати, просто слухати, читати, знайомитися з тими, хто творить літературу і мистецтво сучасності).
![]() |
---|
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |














«На крилах поезії»
день поезії
в Вовчанській юнацькій бібліотеці філії №1
21 березня відзначається щороку Всесвітній день поезії. З цієї нагоди 21 березня 2019 року працівники юнацької бібліотеки – філії №1 провели спільно зі студентами Вовчанського медичного коледжу, а також з членами клубу «Ровесник» зустріч з поетом - початківцем учнем 9- класу ліцею №2 Владиславом Никоненко, який розповів про свою творчість та декламував свої вірші. У силу свого поетичного таланту поети намагаються осмислити такі вічні теми, як любов до ближнього. Талант вручає Бог, щоб людина віддала його іншим. Студенти одержали свою частку в поезії. Якою завбільшки буде ця частка – залежить від того, наскільки вони зуміють цим скористатися. Була представлена книжкова виставка «Поезія Слобожанщини». Метою цього заходу у організаторів було ознайомити студентів з Всесвітнім днем поезії, вдосконалювати навики виразного читання напам'ять творів різних жанрів, відомих митців поезії; розвивати творче мислення, уяву, уміння аналізувати прочитане; виховувати любов до поезії, «почуття часу», точність та влучність слова.
«Поезія – музика мого серця»
поетичний вечір
в Петропавлівській сільській бібліотеці
Поезія пробуджує людину, бо поезія – це життя, а воно розквітає весною, а романтичних і обдарованих людей – це стимул для написання поетичних творів. 21 березня 2019 року в Петропавлівській сільській бібліотеці відбувся поетичний вечір присвячений Міжнародному Дню поезії. «Поезія – спів душі»», на якому звучали люблені вірші відомих поетів. Також учасники свята мали можливість продекламувати свої перші творіння, вони талановито читали свої вірші різних жанрів. Всім було весело , цікаво, а найголовніше, що ніхто не залишився байдужим.
Метою проведення цього свята у бібліотекарів було можливість донести до присутніх чарівний світ поезії про кохання, доброти й любові, захопити їх віршами , залучити до активного читання поетичних творів, виховувати найкращі людські риси, найсвітліші мрії, культуру почуттів.
Прекрасним доповненням цієї зворушливої зустрічі стала книжково – ілюстративні виставки приурочені до Всесвітнього Дня поезії.
![]() |
---|
![]() |
![]() небезпека тютюну |
---|
![]() |
---|
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
«Тиждень дитячого читання» в Вовчанській центральній дитячій бібліотеці
Із пробудженням природи весна несе нам багато прекрасних свят. Але сьогодні мова піде про свято, яке не позначено червоним у календарі, але воно є улюбленим для дітвори, для усіх, хто пов’язав своє життя з книгою, з бібліотекою. Цими днями 22 березня 2019 року в Вовчанській центральній дитячій бібліотеці відбулося відкриття Всеукраїнського Тижня дитячого читання, яке проходить кожного року на весняних канікулах. На свято книги завітали учні 4 –х класів Вовчанського ліцею №2. Діти брали участь у вікторинах, конкурсах та читали вірші про бібліотеку та книгу. Бібліотекарі підготували для учнів «хитрі» запитання на знання історії рідного краю, історії України, традицій та літератури. Наприкінці заходу діти були нагороджені грамотами «Кращий читач - 2019» це:
Саніна Юля – ліцей №2 3-Б класу
Павлова Софія ліцей №1 6-В класу
Таран Катя ліцей №2 7-Б класу
Свято пройшло весело та цікаво.
«Вчись і ти, як книгу берегти» «книжкова лікарня» в Вовчанській центральній дитячій бібліотеці
З 25 по 29 березня 2019 року в Вовчанській центральній дитячій бібліотеці проходить тиждень дитячого читання, де протягом 5 днів відбуваються заходи. Так 25 березня до центральної дитячої бібліотеки завітали учні молодших класів шкіл міста у Книжкову лікарню .
Книга- одне з найбільших див, створених людиною. З книги ми дізнаємося про минуле та день сьогоднішній, вона веде нас у захоплюючу подорож до Країни Знань. Як неможливо жити без повітря, води і хліба, так неможливо жити без книги. Недарма і прислів’я є: «Хліб годує тіло, а книга розум». Книги, як і люди, народжуються, живуть, старіють, страждають. І як люди вони хворіють. Для хворих книжок є «лікарні»- книжкові. Тут бібліотекарі навчають дітей робити «ремонт» дитячим книгам, діти надають допомогу «потерпілим». Тож учасники цих заходів з великим задоволенням підклеювали книги, які потребували охайного вигляду. Лікарем може стати, кожен з наших користувачів, тому що книжкова лікарня відкрита завжди.
![]() |
---|
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
---|
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Кращі анекдоти в Україні
Година гумору
(до дня сміху)
в Вовчанській центральній районній бібліотеці
1 квітня увесь світ відзначає День сміху, який ще називають Днем дурня. У цей день прийнято жартувати один з одного, але так, щоб було справді смішно.
2 квітня 2019 року до Вовчанської центральної бібліотеки завітали читачі , щоб відпочити, пожартувати, від душі посміятися, почути і відчути рідне слово. Людина сміється ! ЦЕ чудово ! Це означає, що їй добре, радісно і спокійно. І в цей день на святі сміху всім було весело і затишно. Для проведення цього свята до бібліотеки були запрошені спеціалісти територіального центру соціальної адаптації зі своїми підопічними. Бібліотекар Олійник В. А. підготувала літературно – музичну композицію «Запросіть усмішку в ваше життя. З задоволенням присутні слухали гуморески в виконанні спеціаліста територіальному центру Сидоренко Т.В., Шубіна П. А., Ніконенко Г. Н. та інших. Гості розповідали анекдоти, веселі випадки з життєвого досвіду. Під час проведення свята гумору всім видалася нагода почути і побачити тих, хто любить гостре слово, хто знає українські пісні, люблять їх співати, люблять жартувати і запрошують до цього інших. До уваги присутніх працівники бібліотеки підготували книжкову виставку «Хвилинка сміху всім на втіху». Завершилися посиденьки чаюванням.
Семінар для завідуючих сільських бібліотек філіалів в Вовчанській центральній районній бібліотеці
4 квітня 2019 року в Вовчанській центральної бібліотеці був проведений семінар для завідуючих сільських бібліотек філіалів на тему: « Основні напрямки роботи бібліотек». Під час семінару були розглянуті питання:
- Основні напрямки роботи бібліотек.
- Збільшення залучення читачів до бібліотек. - Бібліографія в 21 віці. - Обмін досвідом. По залученню читачів та створення сучасного іміджу бібліотек. – Підведення підсумку семінару.
Відкрила семінар директор Вовчанської центральної районної бібліотеки Стрижакова Н. І. Вона наголосила, що важливим напрямком роботи бібліотек є популяризація та формування позитивного іміджу бібліотек, розширення уявлень користувачів про можливості та роль бібліотеки у суспільстві.
У роботі семінару взяли участь бібліограф Дудка В. І., завідуюча методичним відділом Скриннік Т. І., завідуюча Білоколодязькою сільською бібліотекою Зайцева Л.М.
Говорячи про обмін досвідом між сільськими бібліотекарями, хочеться зауважити, що інформація була цікавою та пізнавальною, а ще більш цінним було те, що колеги, поділившись власним досвідом та напрацюванням, взамін отримали ще більше ідей для втілення в роботу у своїй бібліотеці. І задача районної бібліотеки, як методичного відділу – знайти і допомогти бібліотечним працівникам впроваджувати найефективніші форми роботи для залучення до читання нових користувачів.
![]() |
---|
![]() |
![]() |
![]() |
---|
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
“Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає”
Щороку хвилююча мить чарівної весни приносить до бібліотек України традиційне і довгоочікуване свято - Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги. Це свято залишається найпопулярнішим під час весняних канікул, яке пов’язане з книгою. Свято, що вводить дітей у неповторний світ книги, сприяє розвитку цікавості до книги, яку не можна замінити нічим. В незалежній Україні це свято започатковано 22 лютого 1993 року. Тиждень дитячого читання з дуже давніми традиціями сьогодні не тільки не втратив свого значення але й набув особливого змісту для кожного читача.
У наш непростий час,велика увага приділяється дитячій книзі, яка несе святе слово дітям – майбутнім творцям, винахідникам, вченим. Прищипити дітям любов до книги, виховувати в дітей потребу до читання, дбайливе ставлення до книги допомагає Тиждень дитячого читання.
4 квітня 2019 року в Білоколодязьку дитячу бібліотеку на свято дитячого читання «Книга просить на гостини в неї свято – іменини» завітали учні 3-го класу Білоколодязького ліцею, вчитель Катасонова В.Б. Діти не тільки з цікавістю прослухали розповідь бібліотекаря Сердечної В.В. про історію виникнення свята, про історію народження її Величності Книги, подивились презентацію «Від папірусу до книги» ( короткий екскурс в історію книги), але й приймали активну участь у вікторинах і іграх, читали вірші славного Кобзаря - Тараса Григоровича Шевченка. На закінчення свята учасники отримали солодощі і невеличкі подарунки , які надала Білоколодязька селищна рада, а бібліотекар запросила дітей частіше відвідувати бібліотеку – бути її активними читачами.
«Моя улюблена іграшка»
свято іграшок
в Вовчанській центральній дитячій бібліотеці
11 квітня 2019 року в центральній дитячій бібліотеці відбулося свято «Моя улюблена іграшка», на яке були запрошені учні ліцею №2 1В класу. Бібліотекарі підготували виставку – інсталяцію, де були представлені книги в яких головні герої іграшки. Діти принесли з собою на свято свої іграшки і розповіли: за що вони їх люблять. Потім учні відгадували загадки, брали участь у вікторині, а в кінці заходу всі бажаючі записалися до бібліотеки. Метою цього заходу у працівників бібліотеки було привернути увагу до іграшок,як важливого засобу процесу навчання і виховання та відображення всіх складових культури – мистецтва, етнографії, матеріальної культури, духовних та моральних цінностей. Збагачувати знання дітей про різні види іграшок, пояснити дітям, яку роль відігравала іграшка в житті людей та дітей у давнину, викликати у дітей бажання емоційно сприймати народну іграшку, розвивати чутливість до гармонії, кольору, форми іграшки. Виховувати інтерес до минулого та сьогодення.
![]() IMG_4365 |
---|
![]() IMG_4361 |
![]() IMG_4362 |
![]() IMG_4358 |
![]() IMG_4373 |
![]() IMG_4371 |
![]() IMG_4369 |
![]() IMG_4368 |
![]() IMG_4366 |
![]() IMG_4377 |
![]() IMG_4375 |
![]() IMG_4382 |
---|
![]() IMG_4379 |
![]() IMG_4381 |
<<Всесвіт нам бентежить мрії>>
година цікавих повідомлень в Вовчанській юнацькій бібліотеці філії
12 квітня щорічно відзначається Всесвітній день авіації та космонавтики, а в нашій країні це свято називають Днем працівників ракетно – космічної галузі. З цієї нагоди 15 квітня 2019 року працівники юнацької бібліотеки провели зі студентами медичного коледжу, які є членами клубу «Ровесник» годину цікавих повідомлень «Всесвіт нам бентежить мрії…» до якої увійшли книжкова виставка: «Їх покликав горизонт», «Невідомі факти про космос» та вікторина. зі студентами методичного коледжу, які є членами клубу «Ровесник». Мета цього заходу у бібліотекарів була: ознайомити молодь із історією святкування Всесвітнього дня авіації і космонавтики. Формування і розвиток у студентів інтересу до сучасної ракетної і комічної техніки. Виховання почуття гордості за успіх і великий вклад українських та радянських вчених та космонавтів в розробку основ теорії створення ракет, міжпланетних польотів, практичної космонавтики. Захід пройшов цікаво і змістовно.
Запрошуємо у світ книги
Екскурсія вихованців літнього оздоровчого табору до
Вовчанської центральної дитячої бібліотеки
29 травня 2019 року в Вовчанську центральну дитячу бібліотеку завітали учні 2-Б класу школи – ліцею №1 разом з вчителем Бойко Тетяною Анатоліївною. Бібліотекарі провели невеличку екскурсію по бібліотеці, тут їх зустріло розмаїття цікавих, яскравих книг, газет та журналів. Новенькими палітурками книги посміхнулися до дітей та повели їх у чарівний світ принцес та принців, фантастичних пригод та мандрів. Потім діти взяли участь у вікторинах «Казка стукає у двері». В кінці заходу кожен учень побажав записатися до бібліотеки та взяти книгу. Мета цієї екскурсії полягала у розвитку інтересу до читання, бажання слухати, виховувати охайність до книги і надати перші поради, як користуватися бібліотекою у майбутньому, а найголовніше – викликати бажання стати активними читачами



![]() |
---|
![]() |
![]() |
«Веселимось, читаємо, літечко зустрічаємо»
літні читання
в Вовчанській центральній дитячій бібліотеці
Літо- час шкільних канікул, коли діти відкривають світ і себе в цьому світі. Щорічно кожна бібліотека, яка обслуговує дитяче населення, розробляє і реалізовує програму літніх читань. Літні читання сприяють створенню комфортного бібліотечного середовища, популяризації нових книг, проведенню цікавих заходів, творчих конкурсів, інтернет – спілкування.
30 травня 2019 року до Вовчанської центральної бібліотеки завітали
вихованці літнього оздоровчого табору, учні 5-А класів ліцею №2 разом з вчителем Набокою Л.
Провідний бібліотекар ЦДБ Гаврюшенко І. В. провела невеличку, але цікаву екскурсію, діти взяли участь у вікторинах , відгадували загадки, приймали участь у конкурсах та літературних іграх.
На час канікул бібліотекар підготувала виставку літератури «Дитина читає – Україна процвітає».
Мета цього заходу, це створення умов для радісного читання дітьми кращих творів української та світової літератури, для творчої самореалізації дітей міста та забезпечення їх потреб у сфері відпочинку і дозвілля під час літніх канікул, залучення потенційних читачів.
Присутні на святі познайомилися з Декларацією та Конвенцією ООН про права дитини; прийняли участь у грі-вікторині «Права та обов’язки»; прийняли участь в цікавих конкурсах та флешмобі «Веселкова моя Україна!». По закінченні заходу всі діти отримали подарунки.
В сільській бібліотеці – філії пройшов мистецький колаж «Хай завжди бринить дитячий сміх». Цікавий та емоційний заряд енергії отримали, діти відвідавши в цей день. Бібліотекар підготувала цікаві розваги, провели вікторину «З якої це казки». А на останок переглянули виставку книг «Усі барви дитинства».
На заході дітям було представлено багато різної літератури, а також вони здійснили віртуальну подорож містами України, взяли участь у змаганнях: «Хто краще знає літературних героїв», «Казкові освідчення» та конкурсі малюнків на асфальті.
День захисту дитини «Дитинства чисте джерело»
Щороку першого літнього дня відзначається прекрасне свято радості та одвічної надії – Міжнародний день захисту дітей. Веселе свято «Дитинства чисте джерело» для дітей нашого міста підготувала дитяча бібліотека комунального закладу «Бібліотечна мережа м. Вознесенська». Тепле сонечко протягом дня закликало своїми промінцями до бібліотеки веселу дітвору. Найперших відвідувачів гостинно привітали літературні герої. Вони радо зустрічали малечу […]
Щороку на початку літа відзначається прекрасне свято – Міжнародний день захисту дітей. Захист дитинства у цілому світі – це місія добра, любові і честі. Заради майбутнього ми живемо і прагнемо, щоб наші діти росли здоровими та щасливими, прославляли свої родини і рідний край. Недаремно свято дітей відзначається 1червня – це перший день веселого літа і […]
Перше червня — святковий день для дітей. Але й для нас, дорослих, теж. З нагоди Міжнародного дня захисту дітей бібліотекарі Врадіївської центральної районної дитячої бібліотеки організували для маленьких читачів – учнів 1- 4 класів конкурсно – розважальне свято «Веселкове дитинство», де була представлена книжкова виставка «Райдуга казок», цікаві вікторини, загадки, ігри та конкурси.
![]() |
---|
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
«Ми - поки є природа» екологічна година в Вовчанській юнацькій бібліотеці
6 травня 2019 року в Вовчанській юнацькій бібліотеці спільно з студентами Вовчанського медичного коледжу 1-3 курсів була проведена екологічна година «Ми люди- поки є природа». Бібліотекарі Курочка Н. Г. та Мітрошина Н. А. розповіли про природу. Закликали берегти нашу Землю, бо ми живемо на ній «Ми діти Землі». Краса лісів, чистота води залежить від кожного нас. Нехай кожен подумає , який внесок він може в нести в справу охорони навколишнього середовища. Робітники юнацької бібліотеки організували в читальному залі книжкову виставку «Екологічна варта» , з метою інформування користувачів з питань охорони довкілля. На виставці була представлена література по екології. Проведені заходи мають єдину мету – допомогти змінити своє ставлення до природи. Без виховання екологічного світогляду вирішити екологічну проблему неможливо. Любіть нашу землю! Бо тут ви живете, тут живуть ваші рідні, близькі, друзі. Бо у любові – сенс життя!
![]() | ![]() |
---|
«Ой – на Івана, ой на Купала!»
Свято
в Юрченківській сільській бібліотеці
З глибини віків прийшло до нас Купало – свято, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят, свято тепла, буяючої зелені, молодості та кохання.
7 липня 2019 року згадати українські народні традиції та взяти участь у купальських дійствах «Ой – на Івана, ой на Купала!» зібралися читачі Юрченківської сільської бібліотеки. Біля Будинку культури зібралися як учасники, так і присутні. Одним з атрибутів свята є віночок, сплетений з різних трав та квітів. Всі учасники прийшли у власноручно сплетених віночках, пізніше вони приймали участь в конкурсі на кращий віночок. На свято завітали русалки, мавки і сам водяний. А яке ж купальське свято без відьм? Вони теж завітали на наше свято, але ці відьми були добрі, ласкаві, робили тільки добро. На святі звучали українські народні пісні купальського циклу у виконанні ансамблю «Берегиня» . Кульмінацією свята був пошук квітки папороті, яку довго не могли знайти. По закінченню свята молодь перестрибувала через вогонь, щоб очиститись над вогнем.
Гарний настрій та доброзичлива атмосфера зробила свято незабутнім та яскравим.
Бібліотекар Шурко Н. ознайомила присутніх з цікавими народознавчими книгами. Звичайно, нині мало хто вірить у старі прикмети, проте поезія народного свята хвилює нас і тепер, нагадуючи часом про народний звичай. За своєю суттю свято Івана Купала – це свято єднання зприродою, її вічною красою.
![]() |
---|
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
---|
«ЕС на книжковій полиці»
в Вовчанскій центральній дитячій бібліотеці
2 липня 2019 Вовчанська центральна дитяча бібліотека приєдналася до участі у проекті «Інформаційна підтримка ЄС – бібліотекам для дітей та юнацтва в Україні» В рамках цього проекту в бібліотеці було створено куточок «ЕС на книжковій полиці», де представлено матеріали про Європейський Союз. Ці матеріали бібліотека отримала від представництва Європейського Союзу в Україні. Створений куточок з підібраними на ньому матеріалами та літературою допоможуть користувачам поповнити свої знання про Європейський Союз. Біля куточку організовано книжкову полицю про одну з найбільш успішних держав на планеті- Німеччину, яка є однією з перших країн що вступила до Європейського Союзу 25 березня 1957 року.
«Монстри на канікулах»
маскарадна містерія
в Юрченківській сільській бібліотеці
Хеловін –це свято, яке проводиться в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. В цей час всі учасники готують собі фантастичні костюми. На базі Юрченківської сільської бібліотеки 2 листопада 2019 року пройшла яскрава книжково- маскарадна містерія під назвою «Монстри на канікулах». Для шанувальників читачів Хеловін моторошне свято, яке чомусь полюбляє наша молодь. На стелі пауки, на столі незвичайні світильники з гарбузів. Декорації та костюми створили користувачі бібліотеки. Учасникам містерії було не страшно, а цікаво і весело. На свято завітали загадкові вампірчики та привиди, чарівні кішки, симпатичні людина-паук, мумії, які повиповзали із книг жахів. Тематично оформлена зала створювала необхідну атмосферу. Всі традиції та символи були витримані. В ході містерії проходили різні конкурси, ігри. Всі учасники дізналися про історію виникнення цього свята, про розвиток і поширення звичая святкування Хеловіна.
![]() |
---|
![]() |
![]() |
![]() |
«Чарівна кімната»
пізнавальна – оглядова екскурсія
в Бугаївській сільській бібліотеці
2 листопада 2019 року в Бугаївську сільську бібліотеку завітали діти дитячого садка «Веселка» разом з вихователем Логвененко Я. В. Завідуюча Божко В. О. ознайомила присутніх з бібліотекою – храмом книги, який зберігає всі найвидатніші відкриття тисячоліть. Діти із захопленням розглядали цікаві книжечки та здійснили захоплюючу мандрівку у царстві книг. Потім діти ознайомились з правилами користування книгою і бібліотекою, абетковим і систематичним каталогами та з цікавістю розглянули нові надходження дитячих журналів «Барвінок», «дитяча енциклопедія», «Я пізнаю світ». Потім діти взяли участь у вікторинах «Казка стукає у двері». В кінці заходу кожен учень побажав записатися до бібліотеки та взяти книгу.
Весело та радісно було в цей день у бібліотеці. Діти які побували на пізнавальна – оглядовій екскурсії, мали змогу стати користувачами бібліотеки. Всім дуже сподобалась цікава та пізнавальна екскурсія, про що свідчили слова вдячності від маленьких користувачів.
Мета цієї екскурсії полягала у розвитку інтересу до читання, бажання слухати, виховувати охайність до книги і надати перші поради, як користуватися бібліотекою у майбутньому, а найголовніше – викликати бажання стати активними читачами
![]() |
---|
«До мови серцем доторкнись»
усний журнал
в Вовчанській юнацькій бібліотеці
9 листопада наша країна відзначає надзвичайно важливе для нас свято – день української писемності та мови. Традиційно до цього дня 8 листопада 2019 року працівники Вовчанської юнацької бібліотеки разом зі студентами Вовчанського медичного коледжу провели усний журнал: «До мови серцем доторкнись» .
Для нас рідна мова – це не тільки дорога спадщина, яка об'єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.
Присутні мали можливість ознайомитися з історією виникнення української писемності, обговорили питання важливості книг у житті людини і дітей зокрема, взяли участь у мовній вікторині «Найкращий знавець»
Була представлена книжкова виставка «Мова – символ народу»
Головною метою заходу було знайомство студентів з історією України, виховання у них почуття глибокої любові до української мови.
![]() |
---|
![]() |
![]() |
---|
![]() |
![]() |
«Без свят не буває дитинства»
тематичний захід
в Вовчансько- Хутірської бібліотеки
Щороку 20 листопада ввідзначається Всесвітній день дитини — прекрасне свято радості та надії. Майже афоризмом стали слова « Без свят не буває дитинства!». Діти – це найголовніший скарб нашого суспільства. І від того, як ми їх виховуємо, які зерна добра, справедливості, мужності ми в них закладемо, залежить не тільки майбутнє нашої країни, а й майбутнє всього нашого світу. З цієї нагоди 18 листопада 2019 року Вовчансько – Хутірська бібліотека - провела тематичний захід «Хай щастю дитини не буде кінця». Діти з задоволенням слухали та відгадували уривки казок "З якої це казки?", гралися в літературну гру «Слово заховалося». В цей день в бібліотеці була організована книжкова виставка «Чарівний світ дитинства», яка познайомила дітей з правами, які надаються їм для навчання, розвитку творчих здібностей.
Свято пройшло весело, цікаво та яскраво. Приємно, що під час заходу діти отримали позитивні емоції та гарний настрій.
Мета цього заходу познайомити учнів з правами та обов’язками дітей,з історичними витоками прав дитини . Виховувати доброзичливе ставлення до оточуючих , увагу, терпіння.
![]() | ![]() |
---|
«Дитинство - золота пора»
конкурсно – розважальна программа
в Бугаївській сільській бібліотеці
Цей день відзначають щороку, починаючи з 1954-го. ООН порекомендували всім країнам ввести це свято, як день світового братерства і взаєморозуміння дітей, таким чином присвятити забезпеченню благополуччя дітей усього світу. ООН дали можливість кожній країні самій вибирати, коли буде цей день, але Всесвітній день закріплений за цією датою, для зміцнення солідарністі і співробітництва між націями.
З нагоди Всесвітнього дня дитини 21 листопада 2019 року в Бугаївській сільській бібліотеці було проведено конкурсно-розважальну програму: «Дитинство – золота пора». В заході приймали участь діти села і запрошені жителі. Розважальна програма пройшла з різними конкурсами та розвагами. Діти були приємно вражені, зарядились позитивною енергією та отримали багато чудових емоцій.
У Всесвітній день дитини ми приєднуємося до цієї славної ініціативи і вітаємо всіх наших дітей! Вітаємо всіх, хто своєю працею і своєю наполегливістю зміцнює благополуччя підростаючого покоління, сприяє розвитку здорових стосунків і взаєморозуміння в цьому юному середовищі! Зі святом Вас, і нехай цей день залишить у Вас тільки приємні спогади!
![]() |
---|
![]() |
![]() |
![]() |
В бібліотеках Вовчанського району проведено заходи
до Дня Гідності та Свободи
21 листопада в нашій країні відзначається день Гідності та Свободи. В історії України було багато трагічних періодів та подій. В наш час в історію увійшла ще одна подія – майдан, який змінив нашу державу та наш народ і наше життя.
22 листопада 2019 року Вовчанській центральній дитячій бібліотеці провели урок історичної пам’яті «День гідності і свободи – крок у Європу». Події останніх років ставлять перед бібліотеками завдання активізації патріотичного виховання підростаючого покоління. На цьому заході були присутні діти школи №2 8-Б класу, та запрошений воїн АТО С. М. Гавря, який проходив службу у війську нашої армії2014-2018р.р.. На передовій він був командиром зводу . Діти з цікавістю слухали його розповідь про війну, про мужність і героїзм його побратимів. Учні читали вірші присвячені цим подіям і задавали питання, які цікавили їх стосовно цієї теми.
Була організована книжкова виставка « Тільки тим історія належить, хто сьогодні бореться й живе».
Готуючись до відзначення Дня Гідності та Свободи, у Вовчанському району в бібліотеках-філіях проведено цикл заходів: в Варварівській сільській бібліотеці день інформації « Для нас історія, для них життя частинка»,
в Ново – Олександрівській сільській бібліотеці пройшов вечір пам’яті «Україна – Берегиня», в Петропавлівській сільській бібліотеці пройшла виховна година: «Україна – це територія Гідності і свободи».
Також організовані тематичні виставки «Україна: незалежність, гідність, свобода»,в читальному залі районної центральної бібліотеки діє книжкова виставка: «Славна пам'ять всіх героїв полеглих за Україну в 2014 році». Працівники бібліотеки привертають увагу відвідувачів до цієї виставки та проводять біля неї патріотично-інформаційну бесіду про революційні події та патріотів України, які не пошкодували свого життя заради Свободи. Кожна людина мала змогу самостійно визначити, чим для кожного з них є поняття «Гідність» та «Свобода»
Тож пам’ятаємо, що саме єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків.
Заходи до Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-1933р.р. в бібліотеках Вовчанського району
Голод – це страшне слово повертає нас у далекі 1932-1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, що їх нащадки , особливо молодь, знали про те лихоліття, свято берегли ці події у пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.
Тому до цієї дати працівники Вовчанської юнацької бібліотеки філії №1 22 листопада 2019 року разом з учнями ЗОШ №7 9-11 класу провели годину – реквієм: «Геноцид в Україні» . Ведучі заходу ознайомили присутніх із трагічними сторінками тих страшних подій української історії, зокрема і фактами Голодомору безпосередньо в нашому краї. Учні декламували вірші про трагічні роки нашої країни та переглянули документальний фільм «Великий злам» . Наприкінці заходу був проведений огляд літератури «Страх на рівні реальної пам’яті», під час якого бібліотекар ознайомила присутніх з книжковими виданнями, в яких міститься інформація про страшні роки голодомору в Україні.
З цієї нагоди в усіх бібліотеках Вовчанського району пройшли заходи до вшанування пам'яті жертв голодоморів:в Варварівській сільській бібліотеці проведений вечір пам’яті «Дзвони 33-го», в Рубіжненській сільській бібліотеці проведено «Голод 33 – біль душі і пам'яті серця», в Різниківській сільській бібліотеці виховна година «Голодомор. Великий злам» , в Вільчанській сільській бібліотеці «Голодомор – чорна сповідь моєї Вітчизни».
![]() |
---|
![]() |
![]() |
![]() |
---|
![]() |
![]() |
![]() |
«Страшні часи, часи Голодомору»
година пам’яті та скорботи
в Котівській сільській бібліотекі
Голодомор став страшною трагедією для українського народу. В історичній літературі немає одностайності щодо причин голодомору 1932-1933років. 23 листопада 2019 року в приміщенні Котівської сільської бібліотеки пройшла година пам’яті та скорботи «Страшні часи, часи голодомору» для учнів середнього віку. Завідуюча бібліотекою ознайомила присутніх із трагічними сторінками тих страшних подій української історії, зокрема і фактами Голодомору безпосередньо в нашому краї, згадали про жахи голоду 1932-1933 років, про загибель мільйонів людей, про трагізм, який ховається за словом «голодомор». Деякі діти поділилися з однокласниками, жахливими розповідями своїх прадідів та прабабусь ,про страшний голодомор. Наприкінці заходу присутні запалили Свічку Пам’яті та вшанували пам'ять померлих хвилиною мовчання. Мета цього заходу: виховувати здатність кожної людини на співчуття і пам'ять про мільйони загублених життів співвітчизників, виховувати патріотів своєї держави, вчити дітей бережно ставитися до історії своєї країни.
Семінар для завідуючих сільських бібліот філіалів в Вовчанській центральній районній бібліотеці
3 грудня 2019 року в приміщенні Вовчанської центральної бібліотеки був проведений черговий семінар для завідуючих сільських бібліотек філіалів на тему: « Бібліотека як організатор сімейного читання» Під час семінару були розглянуті такі питання:
-
Організація сімейного читання в бібліотеках Вовчанщини
-
Створення клубів за інтересами по сімейному читанню
-
Обмін досвідом по роботі сільських бібліотек в організації сімейного читання
Розпочала семінар директор Вовчанської ЦБС Стрижакова Н. І. вона привітала присутніх з початком роботи семінару та відмітила, що тема семінару актуальна і потребує вивчення та вдосконалення.
Шурко Н. бібліотекар Юрченківською сільською бібліотекою поділилася своїм творчим досвідом роботи з колегами. Розповіла та показала як якісно можна задовольняти інформаційні запити користувачів у своїй сільській бібліотеці, як проводити масові заходи, щоб вони були цікаві користувачам та спонукали їх до розвитку своєї творчої ініціативи.Розповідь була змістовною та цікавою, додатком до бесіди були різноманітні поробки які виготовляли діти-читачі Юрченківської бібліотеки. .
Завідуюча методичним відділом Скриннік Т. І. розповіла про звітність та планування роботи на наступний рік, визначила місце бібліотек у системі сімейного читання та роботу читацьких клубів сімейного читання при бібліотеках. Проаналізувала роботу бібліотек-філій та наголосила, що приділяється особлива увага роботі з сім'єю. За останні роки було організовано чималу кількість заходів, що покликані підвищувати престиж сімейного читання, сприяти передачі його традицій від покоління до покоління. Але є над чим працювати - потрібно зосередити свою увагу на інноваційних бібліотечних послуг для дітей та батьків.
![]() |
---|
![]() |
![]() |
---|
![]() |
![]() |
АНДРІЇВСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ
В ВОВЧАНСЬКІЙ ЦЕНТРАЛЬНІЙ РАЙОННІЙ БІБЛІОТЕЦІ
В грудні місяці православні християни вшановують пам’ять Апостола Андрія Первозваного. З давніх-давен цього дня українська молодь влаштовувала вечорниці, де лунала українська пісня й жарти .
Веселощі, дзвінкі колядки й пісні звучали на Андрія у читальному залі Вовчанської районної бібліотеки де відбулось театралізоване дійство вечорниць. Напередодні цього свята господарі бібліотеки з радістю зустрічали гостей-читачів в бібліотеці: пригощали їх смачними українськими обрядовими стравами, запрошували до участі в іграх та конкурсах, літературних вікторинах. Свято повернуло всіх присутніх у ті часи, коли народ шукав захоплення в українській пісні, а обряди були невід’ємною частиною життя кожного українця. Цей захід працівники бібліотеки провели з метою формування в оточуючих повагу та пізнавальний інтерес до національних звичаїв, традицій українського народу, його культури та національної спадщини, виховання любові до рідної землі, Батьківщини.